پنج شنبه, 23ام ارديبهشت

شما اینجا هستید: رویه نخست یادگارهای فرهنگی و طبیعی یادمان کشف ظروف سفالی عتیقه از یک قاچاقچی در بناب

یادمان

کشف ظروف سفالی عتیقه از یک قاچاقچی در بناب

ایرنا - فرمانده انتظامی شهرستان بناب از کشف ظروف سفالی عتیقه متعلق به دوران قبل از میلاد مسیح از یک قاچاقچی آثار باستانی در این شهرستان خبر داد.

به گزارش روز دوشنبه پایگاه اطلاع رسانی فرماندهی انتظامی آذربایجان شرقی، سرهنگ رمضان اللهوردیان، تعداد این ظروف را پنج عدد اعلام و اظهار کرد: در این ارتباط قاچاقچی آثار باستانی دستگیر و با تشکیل پرونده به مراجع قضائی معرفی شد.

وی افزود: در پی کسب خبری مبنی بر فعالیت فردی در امر قاچاق آثار باستانی و حفاری های غیرمجاز در مناطق باستانی موضوع در دستور کار ماموران کلانتری یازده بناب قرار گرفت و با انجام تحقیقات پلیسی متهم به حفاری های غیرمجاز و قاچاق اشیاء عتیقه را شناسایی و دستگیر کردند.
اللهوردیان اضافه کرد: در بازرسی منزل متهم تعداد پنج ظرف سفالی کشف شد که برابر نظریه کارشناسان میراث فرهنگی این اشیاء مربوط به دوران قبل از میلاد مسیح است.
وی گفت: با استناد به تبصره های ماده 56 قانون مجازات اسلامی و تبصره ماده 568 همان قانون قاچاق آثار باستانی جرم بوده و قابل تعقیب کیفری است.
شهرستان بناب با جمعیت 130 هزار نفر دارای یک بخش، یک شهر، سه دهستان و 29 روستاست که در فاصله 123 کیلومتری جنوب غربی تبریز واقع است.
91 درصد جمعیت این شهرستان شهرنشین و 9 درصد روستائی است.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

در همین زمینه