جمعه, 26ام شهریور

شما اینجا هستید: رویه نخست یادگارهای فرهنگی و طبیعی یادمان جمجمه ششمین مرد نمکی نمایان شد

یادمان

جمجمه ششمین مرد نمکی نمایان شد

به گفته مدیرکل میراث‌فرهنگی استان زنجان ؛ در جریان چهارمین فصل کاوش باستان شناسی معدن نمک چهر آباد زنجان،جمجمه ششمین مرد نمکی به دست آمد.

مدیر کل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری استان زنجان با بیان مطلب فوق به میراث آریا(chtn) گفت:با توجه به پیگیری‌ها و تفاهم‌نامه‌ای که با هیات باستان ‌شناسی آلمانی داشتیم چهارمین فصل کاوش باستان شناسی از 10 روز گذشته با مشارکت هیات باستان‌شناسی آلمانی و باستان شناسان زنجان آغاز شد.

امیر الهی افزود:هیات باستان‌شناسی آلمانی متشکل از متخصصانی در زمینه انسان‌شناسی،گیاه شناسی و جانور شناسی هستند که کار خود را به صورت کاملا تخصصی در این معدن آغاز کردند.

وی خاطرنشان کردد: بر اساس این تفاهم‌نامه منعقد شده 80 درصد از هزینه‌های مربوطه بر عهده هیات آلمانی بوده و همچنین مقرر شده است تمامی نتایج پس از اتمام کار ارائه شود.

این مقام مسئول در اداره کل میراث فرهنگی استان زنجان تصریح کرد:با توجه به تخصصی کار شدن این فصل از کاوش باستان شناسی،قطعا نتایج خوبی خواهیم داشت که نه تنها برای کشور ما بلکه در سطح بین‌المللی نیز حائز اهمیت است.

الهی ادامه داد: سه فصل کاوش‌ باستان شناسی در معدن نمک چهر آباد زنجان که منجر به کشف مردان نمکی شده به ترتیب در سال‌های 83،72 و 84 صورت گرفته است.

مدیر کل میراث فرهنگی استان زنجان یادآور شد:این فصل از حفاری یک ماه به طول می‌انجامد که امیدواریم همکاری‌های مشترک با هیات آلمانی در فصل‌های آتی ادامه داشته باشد.

وی با بیان اینکه سرپرست هیات کاوش باستان‌شناسی آلمانی در زمینه باستان‌شناسی معدن تخصص دارد،گفت:تخصص در این زمینه در دنیا انگشت شمار است و معدن نمک چهرآباد دومین معدن نمک دنیا است که توسط این هیات در حال کاوش است.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید