شنبه, 22ام مرداد

شما اینجا هستید: رویه نخست تازه‌ها خبر برگزاری مراسم معرفی برگزیدگان نخستین جشنوارهٔ تارنماهای ایرانشناسی

خبر

برگزاری مراسم معرفی برگزیدگان نخستین جشنوارهٔ تارنماهای ایرانشناسی

 

مراسم معرفی و تقدیر از برگزیدگان نخستین جشنوارهٔ تارنماهای ایرانشناسی در  محل بنیاد ایران‌شناسی برگزار می‌شود. به گزارش روابط عمومی بنیاد ایرانشناسی، این جشنواره پیرو انجام طرح پژوهشی شناسایی تارنماهای مرتبط با مطالعات ایران‌شناسی طراحی شده و در آن سعی بر شناسایی مطلوبترین تارنماها در زمینهٔ مطالعات ایرانشناسی، از نظر شاخصهای سنجش وب شده است. همچنین این جشنواره تلاشی در راستای رقابت صاحبان تارنماها و گردآوری تجربه‌های آنان و ارتقاء سطح کیفیشان در مجامع داخلی و نیز ایجاد تحرک در فعالیتهای ایرانشناسانه در فضای مجازی و افزایش جذابیت و ارتقای کیفیت علمی اینگونه فعالیتها می‌باشد. با برگزاری این جشنواره قصد بر آنست تا فضایی فراهم شود که مالکان حقیقی و حقوقی و نیز حامیان صفحات وب که دامنة فعالیتشان در حوزة شناخت ایران و مسائل مربوط به آن است، در یک گردهمایی کشوری به گرد هم آیند و نظرات، اطلاعات و احتیاجات اطلاعاتی خود را با یکدیگر به اشتراک بگذارند.

بر این اساس، ثبت نام در این جشنواره از تاریخ بیستم آبان ماه 1397 آغاز شد و با پایان گرفتن ثبت‌نام در روز 30 دی ماه 97، تعداد 65 تارنما برای شرکت در جشنواره اعلام آمادگی کردند که، از این تعداد، 44 تارنما در بخش حقیقی و 21 تارنما در بخش حقوقی قرار داشتند تا در پنج محور اصلی و یک بخش ویژة جشنواره به شرح ذیل به رقابت بپردازند:

- تاریخ، فرهنگ و آداب و رسوم ایران
- زبان، ادب فارسی، مشاهیر و ایرانشناسان
- هنر، معماری و باستان‌شناسی ایران
- جغرافیا، حیات وحش، طبیعت، گردشگری ایران
- سازمانها و مؤسسات مطالعاتی ایرانشناسی و  پایگاههای خبری
- بخش ویژه: خلیج فارس

با پایان گرفتن مهلت ثبت‌نام، داوری تارنماهای شرکت‌کننده در دو بخش فنی و محتوایی انجام پذیرفت، تا برگزیدگان براساس ملاک‌های تعیین شده در هر بخش مشخص شوند. به همین منظور، مراسم معرفی و تقدیر از برگزیدگان نخستین جشنوارة تارنماهای ایرانشناسی از ساعت 9 تا 11 صبح روز دوشنبه ششم اسفند ماه 1397 در سالن محتشم بنیاد ایران شناسی انجام خواهد شد.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

در همین زمینه