چهارشنبه, 28ام مهر

شما اینجا هستید: رویه نخست تازه‌ها خبر سالار عقیلی «می تراود مهتاب» می‌خواند

خبر

سالار عقیلی «می تراود مهتاب» می‌خواند

آلبوم «می‌تراود مهتاب» به خوانند گی سالار عقیلی و آهنگسازی کیوان ساکت و با شعرهایی ازعطار، مولانا، حافظ، اسماعیل اکبری مهر و نیما یوشیج توسط مرکز موسیقی حوزه هنری، بار دیگر منتشر شد.

خبرگزاری میراث فرهنگی- گروه فرهنگ و هنر- آلبوم «می‌تراود مهتاب» به خوانندگی سالار عقیلی و آهنگسازی کیوان ساکت و با شعرهایی ازعطار، مولانا، حافظ، اسماعیل اکبری مهر و نیما یوشیج توسط مرکز موسیقی حوزه هنری، بار دیگر منتشر شد.
 
این اثرموسیقایی که اسفند سال 1390 منتشر شد، شامل ترانه‌ها و آوازهایی است که ازجمله آنها می‌توان به آهنگ ترانه های "بیا تا عاشقی از سرگیریم" براساس شعری ازمولانا در دستگاه نوا ، "انکار شراب" براساس شعری ازحافظ با آوازدشتی و"می تراود مهتاب" براساس شعر معروف نیما یوشیج اشاره کرد.
 
 حسن ناهید با نی، سینا جهان آبادی و نوید دهقان با کمانچه و آلتو، نوید افقه با تمبک، کیارش ساکت باتار باس و فردین لاهور پور با نی ازجمله نوازندگان این آلبوم هستند.
 
کیوان ساکت در یادداشتی که دربروشور این آلبوم نوشته آورده است : دراین اثر شنونده با تنوعی از آوازها و دستگاه ها درمایه های گوناگون روبه‌رو می‌شود که با تکنوازی تار یا سه تار به هم مرتبط شده‌اند "
     
این آلبوم به سفارش مرکز موسیقی حوزه هنری برای نخستین باردر سال 1390 منتشر شدو اکنون مورد استقبال قرار گرفته و تجدید انتشارشده است.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

در همین زمینه