پنج شنبه, 27ام مرداد

شما اینجا هستید: رویه نخست تازه‌ها ورزش مصاف ایران با هنگ‌کنگ در آغاز دور دوم بسکتبال قهرمانی آسیا

ورزش

مصاف ایران با هنگ‌کنگ در آغاز دور دوم بسکتبال قهرمانی آسیا

با به پایان رسیدن مرحله نخست رقابت‌های بسکتبال قهرمانی آسیا تیم‌ها امروز استراحت می‌کنند و از فردا یکشنبه وارد مرحله دوم می‌شوند.

Oakley MOD5 MIPS SNOW HELMET – ADULT - SneakersbeShops | IetpShops , New Balance 327 Moonbeam Leopard , men air max jordan 13 , 4011496719 , Where To Buy

به گزارش ایسنا،‌ مرحله نخست رقابت های بسکتبال قهرمانی آسیا به پایان رسید و تیم‌های راه‌یافته به مرحله دوم و زمان مسابقاتشان مشخص شد. در مرحله دوم مسابقات سه تیم نخست چهار گروه در دو گروه جمع شده و با یکدیگر مسابقه می‌دهند و سپس هشت تیم راهی مرحله یک چهارم پایانی خواهند شد.

از گروه A مسابقات که ایران نیز در آن حضور داشت تیم مالزی نتوانست به دور بعدی صعود و ایران،‌ هند و ژاپن به عنوان سه تیم برتر راهی مرحله دوم شدند. حالا این سه تیم در مرحله پیش‌رو به مصاف سه تیم نخست گروه B یعنی فلسطین،‌ فیلیپین و هنگ کنگ خواهند رفت.


** جدول رده‌بندی مرحله مقدماتی


گروه آ:

ایران با سه پیروزی

ژاپن با دو پیروزی و یک شکست

هند با یک پیروزی و دو شکست

مالزی با سه شکست


گروه ب:

فلسطین با سه پیروزی

فیلیپین با دو پیروزی و یک شکست

هنگ کنگ با یک پیروزی و دو شکست

کویت با سه شکست


گروه س:

چین با سه پیروزی

کره با دو پیروزی و یک شکست

اردن با یک پیروزی و دو شکست

سنگاپور با سه شکست


گروه د:

قطر با دو پیروزی و یک شکست

لبنان با دو پیروزی و یک شکست

قزاقستان با یک پیروزی و دو شکست

چین تایپه با یک پیروزی و دو شکست


مرحله دوم مسابقات در دو گروه برگزار می شود که نتایج مرحله اول در آن محسوب می شودو تیمهای همگروه در دور مقدماتی با هم بازی نخواهند کرد.


گروه ای:

ایران- فلسطین – فیلپین – ژاپن – هند – هنگ کنگ


گروه ف:

چین – قطر – لبنان – کره جنوبی – قزاقستان – اردن


** برنامه کامل تیم ملی در مرحله دوم مسابقات:


* یکشنبه 5 مهر

ایران – هنگ کنگ – ساعت 5 صبح به وقت ایران


* دوشنبه 6 مهر

ایران – فیلیپین ساعت 7:15


* سه شنبه 7 مهر

ایران – فلسطین ساعت 5 صبح

***

گزارش بازی : شروع کوبنده بسکتبال ایران مقابل ژاپن/اختلاف 38 امتیازی با ژاپن

تیم بسکتبال ایران نخستین دیدار خود در بیست و هشتمین دوره مسابقات بسکتبال قهرمانی مردان آسیا را از ساعت ۱۰ امروز چهارشنبه در سالن سوشیال ورک شهر چانگشا مقابل تیم ملی ژاپن برگزار کرد و طی آن به برتری ۸۶ بر ۴۸ دست یافت.

نتیجه  کامل دیدار تیم‌های ملی بسکتبال ایران و ژاپن به شرح زیر است:

*ایران ۸۶ – ژاپن ۴۸
(۱۵ بر ۱۱)، (۲۲ بر ۱۱)، (۲۱ بر ۱۴)، (۲۸ بر ۱۲)

 

درک باورمن، سرمربی تیم ملی بسکتبال برای آغاز دیدار امروز برابر ژاپن صمد نیکخواه بهرامی، حامد حدادی، حامد آفاق، مهدی کامرانی و اوشین ساهاکیان را به عنوان ترکیب اولیه تیم وارد زمین کرد اما در طول کوارتر نخست با جابه جایی‌های متوالی و تغییرات گروهی سعی داشت تیم را به شرایط بهتری برساند.

در جریان کوارتر نخست و به خصوص دقایق آغازین بازی، بازیکنان دو تیم بیشتر وقت بازی را به ارزیابی یکدیگر اختصاص دادند اما هرگاه ملی‌پوشان ایران با کارگروهی و بازی پیرامونی به زیر سبد ژاپن می‌رسیدند، صاحب امتیاز می‌شدند. البته بعضا شاگردان باورن فرصت استفاده از توپ‌های زیر سبد را به راحتی از دست می‌دادند و گاهی هم پاس‌های کم سرعت، کوتاه و ناقص آنها فرصت امتیازآوری را در اختیار بازیکنان حریف قرار می‌داد اما در نهایت کوارتر نخست با برتری ۱۵ بر ۱۱ ایران تمام شد.

کوارتر دوم با پرتاب سه امتیاز محمد جمشیدی آغاز شد. این پرتاب اختلاف امتیازی بهتری را با حریف ژاپنی ایجاد کرد. کوارتر دوم در نهایت با برتری ۲۲ بر ۱۱ ایران تمام شد در حالیکه ملی‌پوشان ایران در این کوارتر همچون کوارتر نخست پرتاب‌های خیلی مثرثمری نداشتند اگرچه بعضا با نفوذ به زیر سبد و یا پرتاب‌‌های آزاد صاحب امتیاز شدند. در این کوارتر ژاپنی‌ها نفوذ به عمق دفاع ایران سعی داشتند موقعیت امتیازآوری برای خود مهیا کنند اما دفاع بلند و مستحکم ایران کمتر اجازه این کار را به آنها داد. ژاپنی‌ها در دو سه دقیقه پایانی کوارتر دوم تا حد محسوسی از کار گروهی خارج شده و برای امتیازآوری به مهارت‌های فردی روی آوردند اما در نهایت این کوارتر را هم واگذار کردند.

تیم ملی بسکتبال ایران در طول کوارتر سوم برتری که در پایان نیمه نخست بازی به دست آورده بود را حفظ کرد. تیم ایران در طول این کوارتر با نفوذ به عمق دفاع حریف و رسیدن به زیر سبد ژاپنی‎ها به مراتب موقعیت‎های گلزنی بیشتری نسبت به ژاپنی‎ها برای خود ایجاد کردند و اینگونه توانستند در این کوارتر صاحب ۲۱ امتیاز شوند در حالیکه ژاپنی‎ها فقط ۱۴ امتیاز گرفتند.

با رقم خوردن نتیجه ۵۸ بر ۳۶ در پایان کوارتر سوم، بازیکنان هر دو تیم بسکتبال کوارتر چهارم را با حساسیت کمتر و کم انگیزه تر از سه کوارتر دیگر آغاز کرد. در این کوارتر ژاپنی‎ها بیشتر به دنبال این بودند که کمتر گل بخورند و بازیکنان ایران هم با دقت بیشتر به دنبال استفاده از موقعیت‎های ایجاد شده بودند اما در مجموع ضعف‎های تیم ملی در پرتاب‎های پیرامونی و حتی استفاده از پرتاب‎های سه امتیازی در این کوارتر هم محسوس بود با همه اینها برتری کلی بسکتبال ایران در کوارتر چهارم دیدار برابر ژاپن هم به این تیم دیکته شد در حالیکه در این کوارتر سرمربی تیم ملی بیشتر به بازیکنان خارج از ترکیب اولیه بازی فرصت حضور در زمین داد. حتی اصغرکاردوست که در کوارترهای اول تا سوم هرگز فرصت بازی پیدا نکرده بود هم در این کوارتر به زمین آمد.

ژاپنی‌ها که از تغییر نتیجه مقابل ایران کاملا ناامید شده بودند، به خصوص در دقایق پایانی چهارک چهارم کاملا بی انگیزه بازی کردند طوریکه جریان بازی بیشتر شبیته بازی تمرینی شده بود. این کوارتر در نهایت با نتیجه .... به پایان رسید تا ایران برنده 86 بر 48 دیدار برابر ژاپن در روز نخست بیست و هشتمین دوره مسابقات قهرمانی آسیا شود.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

در همین زمینه