جمعه, 30ام مهر

شما اینجا هستید: رویه نخست یادگارهای فرهنگی و طبیعی زیست بوم شکارچیان سد راه کوچ پرندگان مهاجر شده‎اند

زیست بوم

شکارچیان سد راه کوچ پرندگان مهاجر شده‎اند

رئیس اداره‌ی حفاظت محیط‌زیست خرم‎آباد از کوچ پرندگان مهاجر خبر داد.

«کامران فرمان‎پور» در گفت‎وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، اظهار کرد: با شروع فصل سرما پرندگان مهاجر از نیمکره شمالی و عرض‎های بالاتر به سمت نیمکره جنوبی و مناطق گرمتر پرواز می‎کنند.

وی خاطرنشان کرد: سالیانه شمار زیادی از این پرندگان وحشی مسیری طولانی را طی می‎کنند تا به عرض‎های پائین برسند. در این میان عوامل زیادی در سر راه آنها قرار دارد که زیستشان را با تهدیدات جدی رو به رو کرده است.

فرمان‎پور ادامه داد: از جمله این تهدیدات می‎توان به شکارچیانی اشاره کرد که با تورهای زنده‎گیری و اسلحه‎های شکاری خود موجب آسیب رساندن به آنها می‎شوند.

رئیس اداره‌ی حفاظت محیط‌زیست خرم‎آباد اظهار کرد: لرستان از جمله استان‎هایی است که در مسیر مهاجرت این پرندگان قرار دارد و هر سال میزبان شمار زیادی از آنهاست.

وی تصریح کرد: اداره‌ی حفاظت محیط‌زیست خرم‎آباد در راستای وظیفه‌ی ذاتی خود مبنی بر حفاظت و صیانت از محیط زیست و زیستمندان همه‌ی سعی خود را به‎کار بسته و با افزایش گشت‎‌های حفاظتی خود این کار را با جدیت بیشتری پیگیری می‎کند.

فرمان‎پور گفت: در چند روز گذشته یک شهروند خرم‎آبادی با سامانه 1540 تماس گرفته و از گرفتن یک قطعه اردک وحشی که توسط شکارچی زخمی شده بود خبر داد.

رئیس اداره‌ی حفاظت محیط‌زیست خرم‎آباد خاطرنشان کرد: این پرنده به اداره منتقل شد و هم‌اکنون مورد تیمار قرار گرفته است و پس از بهبود در دامان طبیعت رهاسازی می‌شود.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

در همین زمینه