سه شنبه, 03ام خرداد

شما اینجا هستید: رویه نخست یادگارهای فرهنگی و طبیعی زیست بوم 23 استان کشور در معرض گرد و غبار

زیست بوم

23 استان کشور در معرض گرد و غبار

قائم مقام سازمان حفاظت محیط زیست با اعلام اینکه درحال حاضر 23 استان کشور تحت تاثیر پدیده گرد و غبار هستند گفت: چهار استان در معرض بیشترین تاثیر از گرد و غبار با منشا داخلی هستند و بقیه استانها از کانونهای خارجی تاثیر می‌گیرند.

new nike football boots 2012 2017 - 002 - Nike Air Max 270 ESS Ανδρικά Παπούτσια Γκρι / Λευκό DM2462 | Latest Nike Air Force 1 Shadow Trainer Releases & Instant Drops , IetpShops , nike tiempo leather turf 2010

علی محمد شاعری در گفتگو با خبرنگار مهر افزود: طرح مقابله با پدیده گرد و غبار در عراق توسط محققان و کارشناسان ایرانی تهیه و تحویل مسئولان این کشور شده است. بر این اساس مقرر شده است در مدت پنج سال، یک میلیارد و 200 میلیون دلار و برای مدت 10 سال، دو میلیارد و 400 میلیون دلار برای بیابان زدایی در این کشور هزینه شود.

به گفته وی، دو میلیون هکتار کانون بحران گرد و غبار در کشور عراق وجود دارد که اگر سالانه 200 هزار هکتار از این مساحت مهار شود ، بدون شک تا حد بسیار زیادی این معضل حل خواهد شد.

شاعری اظهارداشت: استانهای هرمزگان، سیستان و بلوچستان ، یزد و کرمان از استانهایی هستند که در معرض بیشترین تاثیر از گرد و غبار با منشا داخلی هستند و بقیه استانها از کانون های خارجی همچون کشور عراق تاثیر می گیرند.

معاون انسانی سازمان محیط زیست شاعری تصریح کرد: دلیل عراق باید حل این بحران را در اولویت برنامه های خود قرار دهد و ما نیز از طریق نهادها و مجامع بین المللی با جدیت پیگیر این مساله هستیم.

وی افزود: ایران تاکنون بارها آمادگی خود را به منظور کمک به کشور عراق از لحاظ اجرای طرح و تامین کارشناس مورد نیاز اعلام کرده آنها تا کنون هیچ اقدامی در این مورد انجام نداده اند.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

در همین زمینه