شنبه, 09ام مرداد

شما اینجا هستید: رویه نخست تازه‌ها انجمن‌ها انجمن دوستداران ميراث فرهنگي شوش آمادگي خود را براي پذيرايي از مهمانان نوروزي اعلام كرد

انجمن‌ها

انجمن دوستداران ميراث فرهنگي شوش آمادگي خود را براي پذيرايي از مهمانان نوروزي اعلام كرد

 

عضو هيات مديره انجمن از آمادگي اين انجمن برای استقبال و پذيرايی از مهمانان نوروزي خبر داد.

مرضيه علی‌محمدی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاري (ايسنا) در  بيان كرد: با توجه به روند صعودي ورود گردشگر به خوزستان و حركت كاروان‌هاي راهيان نور از نيمه اسفند سال جاري همانند سال‌هاي گذشته پيش‌بيني مي‌شود حدود 5/1 ميليون نفر گردشگر از شوش بازديد كنند.  وی افزود: انجمن دوستداران ميراث فرهنگي شوش نيز همسو با ستاد تسهيلات نوروزی استان و هماهنگ با اداره ميراث فرهنگي شوش برنامه‌هاي خود را براي اطلاع‌رسانی به مسافران به اطلاع عموم رسانده و آمادگی خود را براي پذيرايی از مهمانان نوروزی در سال جاري اعلام می‌كند.

او خاطرنشان كرد: هم چنين استقرار حدود 50 نفر از كارشناسان اين انجمن به عنوان راهنماي گردشگري در محوطه‌های تاريخی تحت پوشش شوش همچون چغازنبيل و هفت تپه و راه‌اندازي ايستگاه‌هاي اطلاع‌رساني در سطح شهر از ديگر برنامه‌هاي انجمن دوستداران ميراث فرهنگی شوش مي‌باشد كه در حال صورت‌گيري است.

علی‌محمدی توضيح داد: امسال براي نخستين بار در استان انجمن دوستداران ميراث فرهنگي شوش اقدام به اعلام 2 شماره تماس براي راهنمايی مسافران نوروزي به صورت شبانه‌روزي كرده است. گردشگراني كه قصد سفر به شوش را دارند مي‌تواند در هر ساعت از شبانه‌روز با تماس با شماره تلفن‌هاي 11-09383462610 اطلاعات راهنمايی، تاريخی، گردشگری و غيره را از نيروهای اين انجمن دريافت كنند.

او يادآور شد: چاپ و نصب بنرهاي خوش‌آمدگويي در ورودی ابتداي شهرستان شوش و چاپ كتابچه راهنماي آثار و دوره‌هاي تاريخي شوش به نام شوش شش هزار سال تاريخ در تيراژ سه هزار نسخه با سرمايه‌گذاری انجمن از ديگر اقداماتی است كه در اختيار بازديدكنندگان قرار می‌گيرد.  عضو هيات مديره انجمن دوستداران ميراث فرهنگي شوش گفت: از ديگر برنامه‌های جانبي انجمن دوستداران ميراث فرهنگي شوش می‌توان به برپايی نمايشگاه صنايع دستي، كتاب و محصولات فرهنگي اشاره كرد. هم چنين قرار است برای نخستين بار ايستگاه كودك و ميراث در طول نوروز در كنار محوطه‌های تاريخي برای سرگرم كردن كودكان و آشنايی آن‌ها با سايت‌های تاريخی و ميراث فرهنگی برپا شود.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید