یکشنبه, 28ام شهریور

شما اینجا هستید: رویه نخست تازه‌ها انجمن‌ها اشیای تاریخی نوش‌آباد در تیررس نگاه مستندنگاران

انجمن‌ها

اشیای تاریخی نوش‌آباد در تیررس نگاه مستندنگاران

 

به کوشش انجمن دوستداران آثار تاریخی و مفاخر شهر نوش آباد بیش از 50 شیء ارزشمند مربوط به دوره‌های مختلف تاریخی موجود در سطح شهر نوش آباد شناسایی و مستندنگاری شده است.

مدیر عامل انجمن دوستداران آثار تاریخی و مفاخر نوش آباد در گفتگو با میراث آریا(chtn) ضمن بیان این مطلب افزود: از سه ماه پیش تاکنون کمیته ثبت و آثار این انجمن با همکاری میراث فرهنگی استان موفق به صدور شناسنامه عمومی و کد شناسائی برای اشیای تاریخی ارزشمند نوش آباد شده‌اند.

حمیدرضا انصاری فر با اشاره به اینکه کمیته ثبت و آثار این انجمن توسط زهرا صفوی نوش‌آبادی از باستان‌شناسان انجمن اداره می‌شود خاطرنشان کرد: هم‌اکنون برای ‌اشیائی که قابلیت نگهداری در موزه مردم شناسایی داشتند و بیشتر از وسایل محرم نیز بودند کد اموال و شناسنامه صادر شده است.

وی با بیان اینکه بسیاری از اشیای مورد اشاره تاکنون ثبت نشده‌ و ویژگی‌های فیزیکی آنها نکته‌برداری نشده‌اند تصریح کرد: از این رو شورای ثبت انجمن به صورت شبانه روزی و فشرده با مراجعه به منازل تک‌تک همشهریان قدیمی توانستند اشیای تاریخی یاد شده را شناسائی کنند.

به گفته این کارشناس میراث فرهنگی؛ فعلاً اسامی این آثار ارزشمند تاریخی به شورای ثبت استان اصفهان ارسال شده است.

مدیر عامل انجمن دوستداران آثار تاریخی و مفاخر نوش آباد در پایان یادآور شد: پس از بهره‌برداری نخستین مرحله از موزه نوش‌آباد اشیای شناسایی شده به موزه منتقل خواهند شد.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

در همین زمینه