یکشنبه, 12ام تیر

شما اینجا هستید: رویه نخست تازه‌ها خبر کشف ویروس جدید هم‌خانواده استاکس‌نت

خبر

کشف ویروس جدید هم‌خانواده استاکس‌نت

این ویروس همچنین قادر است تا اطلاعات مربوط به لاگین‌ها در شبکه‌های اجتماعی، ای‌میل‌ها و پیام‌های خصوصی قربانیان را به سرقت ببرد.

shock drop air force 1 full uv reactive | Latest Releases , IetpShops - Women's Nike Air Jordan 1 trainers - best glue for nike shoes for boys kids

شرکت کاسپرسکی از کشف ویروس جدیدی خبر داد که گفته می‌شود با ویروس استاکس‌نت ارتباط دارد.

به گزارش ایسنا، شرکت امنیتی کاسپرسکی روسیه در اطلاعیه‌ای اعلام کرد که ویروسی را با نام "گاس" کشف کرده که هدف از تولید آن سرقت اطلاعات مالی از قربانیان و جاسوسی در نقل و انتقالات بانکی به ویژه در منطقه خاورمیانه بوده است.

این ویروس همچنین قادر است تا اطلاعات مربوط به لاگین‌ها در شبکه‌های اجتماعی، ای‌میل‌ها و پیام‌های خصوصی قربانیان را به سرقت ببرد.

لابراتوار این شرکت مستقر در مسکو عنوان کرده است که این ویروس تازه کشف شده از نظر ساختار و عملکرد با ویروس "فلیم" شباهت‌هایی دارد، ویروسی که برای سرقت اطلاعات از کامپیوترها طراحی و تولید شده بود. این در حالی است که پیشتر گفته شده بود ویروس "فلیم" با ویروس مخرب استاکس‌نت شباهت‌هایی دارد.

متخصصان کاسپرسکی معتقدند که این ویروس به احتمال زیاد در همانجایی ساخته شده است که پیشتر ویروس‌های "فلیم" و "استاکس‌نت" در آنجا ساخته شده بودند.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید