دوشنبه, 02ام خرداد

شما اینجا هستید: رویه نخست تازه‌ها خبر کشف بدافزار جدید به نام "ناریلام"

خبر

کشف بدافزار جدید به نام "ناریلام"

شرکت امنیت رایانه سیمانتک یک کرم رایانه ای را شناسایی کرده که پایگاه داده های اس کیو ال مایکروسافت را تخریب کرده و آیتمهایی را با ارزشهای تصادفی جایگزین می کند، این بدافزار پایگاه داده های تجاری را هدف گرفته است.

cheap shoes nike dunk sb silver box collection - Low shoes - GiftofvisionShops - nike jordans retro 1 camo shoes black friday deals , Sneakers - Women's shoes | womens air max 90 iron - 134 Air Jordan 1 High OG "University Blue" 2021 For Sale - 555088

به گزارش مهر، شرکت امنیت رایانه سیمانتک به بخشهای تجاری در رابطه با بدافزار جدیدی هشدار داده است که می تواند پایگاه داده ای شرکت را با دستکاری اطلاعات داخل آن را از بین ببرد.
 
این کرم که ناریلام نامگذاری شده پایگاه های داده ای اس کیو ال مایکروسافت را هدف گرفته است و زمانی که داخل این پایگاه داده ای شد، کلمات خاصی را جستجو کرده و آنها را با ارزشهای تصادفی جایگزین کرده و یا جدولهای خاصی را حذف می کند.
 
شونیچی ایمانو محقق امنیت سیمانتک در این رابطه نوشته است که این بدافزار برای سرقت اطلاعات از دستگاه آلوده شده کاربرد ندارد و به نظر می رسد که طوری برنامه ریزی شده تا صرفا به اطلاعاتی نگهداری شده در پایگاه داده ای هدف صدمه وارد کند و اگر شرکتها نسخه پشتیبانی از برنامه های خود تهیه نکرده باشند بازگرداندن اطلاعات از دست رفته بسیار مشکل خواهد بود.
 
گفته می شود که اکثریت افرادی که دستگاه های آنها به این ویروس آلوده شده کاربران شرکتها و بخش تجاری هستند.
 
بدافزار ناریلام که بدافزار استاکس‌نت را به ذهن تداعی می کند، برخی سازمانهای ایران، بریتانیا و آمریکا را هدف گرفته است.
 
هدف اصلی این کرم این بار ایجاد نوعی آشفتگی در پایگاه داده شرکتها و به طور مشخص سامانه‌ های مالی این شرکتها است.
 
ناریلام به دنبال پایگاه های داده ای با نامهای علیم، شهد، مالیران است و پس از آن عبارتهایی چون BankCheck و یا Buyername را جستجو می کند. براساس اظهارات ایمانو برخی از این واژه ها چون واژه حساب جاری و پس انداز فارسی هستند.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید