دوشنبه, 05ام مهر

شما اینجا هستید: رویه نخست تازه‌ها خبر نوای اصفهان همایون در همدان - کنسرت گروه سیاوش و همایون شجریان با نام آینه‌ها

خبر

نوای اصفهان همایون در همدان - کنسرت گروه سیاوش و همایون شجریان با نام آینه‌ها

گزارش و عكس: حسین زندی

 

کنسرت «گروه سیاوش و همایون شجریان با نام آینه‌ها» در روزهای 16و 17 آبان در سالن بوعلی سینا همدان در سه نوبت برگزار شد.

 

هنرمندان جوانی چون حسن رضایی نیا، همایون نصیری، اصغر عربشاهی، مهیار طریحی، آیین مشکاتیان، حمید خوانساری،داریوش آذر و سهراب پورناظری شجریان را در این تور دو روزه همراهی می‌کردند.

 

بخش اول برنامه در مقام اصفهان و کارهایی از سهراب و کیخسرو پورناظری با اشعاری از خیام، مولوی و حافظ بود در بخش دوم اشعاری از مهسا زمانیان، هومن دکایی، حافظ، سعدی و مولانا با آهنگسازی کیخسرو، سهراب و تهمورس پورناظری در دستگاه نوا اجرا شد.

 

استفاده از سازهای کوبه‌ای شور و حال خاصی به برنامه بخشیده بود و نو بودن کارها و عدم تکرار مخاطبان را به وجد می‌آورد از جمله قطعه بی کلام «از عشق» به آهنگسازی سهراب و تهمورس پورناظری با رنگ و بوی کردی و ریتم تند، احساسات مخاطبان را برانگیخت همچنین تصنیف" آینه ها "کار تازه دیگری بود که گروه سیاوش اجرا کرد.
اما اجرای دو برنامه پی در پی در یک شب باعث خستگی گروه شده بود که در برنامه کاملا مشهود بود .همچنین صدابرداری نامناسب و  کوچک بودن سالن اجرای کنسرت و صدای گوشی موبایل برخی افراد و صدای نوزادان که از مشکلات همیشگی اجرای کنسرت است باعث رنجش مخاطبان گردید. وعلی‌رغم استقبال بی سابقه مخاطبان این برنامه تمدید نشد. درحالی که بلیط این کنسرت با سه برابر قیمت واقعی در بازار غیر رسمی به فروش رفت.

 

در پایان به درخواست مهمانان، گروه سیاوش با اجرای تصنیف «جان جهان» زنده یاد پرویز مشکاتیان را به یاد شنوندگان آورد.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

در همین زمینه