یکشنبه, 26ام دی

شما اینجا هستید: رویه نخست گردشگری

گردشگری

قلعه‌ی شیخ نصوری

بندر باستانی سیراف در استان بوشهر که در تابلوی راهنمای این قلعه چنین نوشته شده «این قلعه متعلق به خاندان نصوری است که توسط شیخ جبار دوم پدربزرگ شیخ ناصر نصوری در اوایل قاجاریه ساخته شده است. این قلعه دارای گچ‌بری‌های زیبایی بوده است که 18 تابلو بسیار زیبا از مجالس شاهنامه فردوسی نیز در ایوان غربی نقش بسته است. تاریخ احداث قلعه سال (1224 ه.ق.) (برابر با سال 1182 ه.خ.) بوده که تا سال 1356 ه.خ. خانواده نصوری در آن سکونت داشته‌اند»

جاذبه‌های کمتر شناخته‌شده جهرم / چتر باز جهرم برای گردشگران / جاذبه‌ای در کنار شیراز، اما ناشناخته

نخل‌های سر به فلک کشیده در کنار بزرگترین غار دستکند جهان آن هم در زادگاه باربد نوازنده دوره ساسانی بخشی از جذابیت‌های شهر سبز جهرم است که زادگاه برخی از دولتمردان نیز است.

گران‌ترین خانه جهان (موزه مقدم) در تهران/ اشیاء این خانه قیمت ندارند

اشیای باستانی و منحصر به فرد گردآوری شده در خانه موزه مقدم باعث شد این بنای تاریخی در دهه ۴۰ به عنوان گران ترین خانه جهان معرفی شود.

«تخت فولاد» میراثی که بر باد می‌رود+گزارش تصویری

مجموعه تاریخی تخت فولاد اصفهان که توانایی بالایی در جذب گردشگر خارجی دارد، وضعیت کنونی‌اش بسیار نامناسب است. مردم و مسئولان وظیفه‌ای خطیر در حفظ این میراث تاریخی ارزشمند دارند.

کاخی در کرج که مثل سفره‌ماهی صدفی را در برگرفته است

البرز یکی از استان‌هایی است که با وجود داشتن جاذبه‌های بسیار، از دید گردشگران مخفی مانده است، جاذبه‌های فرهنگی، تاریخی و طبیعی این استان تا حدی ناشناخته‌اند که حتی بخش زیادی از البرزنشینان نیز از وجود آن‌ها بی‌خبرند.

کوه نمکی جاشک، زیباترین گنبد نمکی خاورمیانه

کوه نمک یا گنبد نمکی جاشک در استان بوشهر با دارا بودن چشم‌اندازهای زیبای زمین‌شناسی، انواع سنگ‌های مختلف، غارهای طبیعی و طبیعت بکر درون آن‌ها، آبشارکوه‌ها و آویزه‌های نمکی نه تنها چشم هربیننده‌ای را برای تفریح و کوهنوردی به طرف خود جلب کرده بلکه بهترین محل مطالعه برای محققان علاقه‌مند به علم زمین‌شناسی است.

قصه‌ای که دره رمزآلود طبس روایت می‌کند

کال جنی طبس، دره ‌ای رمزآلود در خراسان جنوبی است که به دلیل ساختار خاص دره، با وزش باد، صداهای عجیب و غریبی از آن به گوش می‌رسد و به همین دلیل در گذشته مردم بومی بر این باور بودند که موجودات دیگری در این دره هستند.

بنایی بازمانده از یک مجموعه عظیم تاریخی

بنای برج قربان یکی از جاذبه‌های تاریخی شهر همدان است‌ که در بافت کهن و تاریخی شهر و به فاصله اندکی از حاشیه جنوبی تپه مصلی، بین خیابان‌های طالقانی و مدنی و در محله زندی‌ها قرار گرفته است‌.

در همین زمینه