چهارشنبه, 28ام ارديبهشت

شما اینجا هستید: رویه نخست یادگارهای فرهنگی و طبیعی دیده‌بان خلیج فارس بوشهر به رنگ خلیج فارس درآمد - فریاد خلیج فارس بر زبان پیر و جوان

دیده‌بان خلیج فارس

بوشهر به رنگ خلیج فارس درآمد - فریاد خلیج فارس بر زبان پیر و جوان

خبرگزاری مهر: نقاط مختلف استان بوشهر شاهد برگزاری برنامه‌های روز ملی خلیج فارس بود و آنچه بیش از هر چیز جلوه می‌کرد، شور و شوق حاضرین در این مراسمها بود. زن و مرد، پیر و جوان، دانش آموز و شاغل، کسبه و بازاری همه و همه به نوعی می‌خواستند عشق خود را به خلیج فارس بیان کنند.

shock drop air force 1 full uv reactive | 30 Winter Outfit Ideas to Kill It in 2020 - Best Outfits of Ignited Woman 2019

به گزارش خبرنگار مهر، ویژه برنامه‌های روز ملی خلیج فارس در نقاط مختلفی از کشور برگزار شد و برگزاری این مراسمات در استان‌های جنوبی همجوار خلیج فارس با شور و شوق بسیار زیادی همراه بود.

مجاوران خلیج تا ابد فارس امروز و در روز ملی خلیج فارس به نوعی عشق خود به خلیج فارس را بیان کردند و نشان دادند که هیچ چیزی نمی‌تواند این ارادت و دلبستگی مردم به خلیج فارس را کم‌رنگ کند.

استان بوشهر با برخورداری از بیش از 700 کیلومتر مرز آبی با خلیج فارس همواره در طول تاریخ پاسدار مرز و بوم ایران و خلیج فارس بوده است و بزرگان بی‌شماری در این استان در مقابل بیگانگانی که قصد حضور در این آب‌ و خاک را داشته‌اند ایستادگی کردند.  

تشکیل زنجیره انسانی با حضور خیل بی‌شمار مردم استان بوشهر در نقاط مختلف و شهرهای ساحلی استان بوشهر برگزار شد و اقشار مختلف مردم با حضور در این زنجیره انسانی همدلی خود برای دفاع از ایران و خلیج فارس را به جهانیان نشان دادند.

یکی از عشایر استان بوشهر که در زنجیره انسانی در ساحل شهر بوشهر حضور داشت به خبرنگار مهر گفت: ارادت ما به خلیج فارس قلبی است و هیچ اقدامی نمی‌تواند از این عشق و ارادت قلبی ما به خلیج فارس بکاهد.

میثم خواجوی قره‌میرشاملو اضافه کرد: همه ما اینجا جمع شده‌ایم تا نام خلیج فارس را فریاد بزنیم و بگوئیم که خلیج فارس همیشه ایرانی بوده و خواهد ماند.

وی افزود: عشایر همواره در پاسداری از مرز و بوم ایران پیشتاز بوده‌اند و در این زمان نیز اگر لازم باشد برای حراست و حفاظت از ایران و خلیج فارس از هیچ اقدامی کوتاهی نخواهیم کرد.

وحدت ایرانی‌ها کوچک و بزرگ نمی‌شناسد

یکی از دانش‌اموزان دبستانی حاضر در این زنجیره انسانی نیز به خبرنگار مهر گفت: ما دانش‌آموزان دبستانی با حضور یکپارچه خود در این زنجیره می‌خواهیم نشان دهیم که همه ایرانی‌ها حتی بچه‌های دبستانی هم برای منافع ایران با هم همدل و همراه هستند.

زهرا عسل شاهینی اضافه کرد: همه ما خلیج فارس را دوست داریم و اجازه نخواهیم داد دیگران نام خلیج فارس را تحریف کنند و یا برای ان تصمیم بگیرند.

دانش‌آموز دیگر این زنجیره به خبرنگار مهر گفت: ما بوشهری‌ها بیش از هر جای دیگر ایران خلیج فارس را حس می‌کینم و به آن عشق می‌ورزیم.

امیررضا عباسی افزود: ما با خلیج فارس به دنیا می‌آییم و با آن نیز از دنیا می‌رویم و همیشه با خلیج فارس خواهیم ماند. خلیج فارس برای ما تنها یک دریا نیست، خلیج فارس بخشی از وجود ماست و هیچ کس نمی‌تواند ان را از ما بگیرد.

عشق به خلیج فارس در تار و پود ملت ایران ریشه دوانده است

مدیرکل امور اجتماعی استان بوشهر در گفتگو با خبرنگار مهر گفت: عشق به خلیج فارس در تار و پود ملت ایران بویژه جوانان و نوجوانان ایران اسلامی ریشه دوانده است.

نصرالله شفیعی در ادامه اظهار داشت: روز ملی خلیج فارس را به تمامی مردم شجاع و غیور ایران اسلامی خصوصا حماسه افرینان استان بوشهر تبریک می گویم.

وی با توجه به اینکه نام زیبای خلیج فارس قدمتی بالغ بر 5 هزار سال دارد افزود: جایگاه خلیج فارس در عرصه های تاریخی و بین المللی متعلق به ایران اسلامی است و اسناد و شواهد تاریخی و نقشه های جغرافیایی که در مراکز معتبر فرهنگی سراسر جهان نگهداری می شوند حاکی از قدمت خلیج فارس و نام زیبای خلیج فارس در طول تاریخ ایران اسلامی دارد.

شفیعی با اشاره به دارابودن 707 کیلومتر مرز مشترک آبی استان بوشهر و خلیج فارس خاطرنشان کرد: در میان استان های حاشیه خلیج فارس استان بوشهر با دارا بودن 707 کیلومتر مرز آبی بیشترین سهم از خلیج فارس را به خود اختصاص دارد و از این لحاظ از جایگاه و اهمیت ویژه ای برخوردار است.

این مسئول ادامه داد: شایسته است در سال های آتی مردم تمام استان های ایران اسلامی با برگزاری بزرگداشت ها و جشن های گوناگون اقدام به بزرگداشت روز ملی خلیج فارس کنند.

مدیرکل امور اجتماعی استان بوشهر بیان داشت: امروز شاهد برنامه ریزی گسترده دشمنان ایران اسلامی برای لطمه زدن به نام تاریخی خلیج فارس هستیم.

شفیعی تصریح کرد: دشمنان ایران اسلامی با ایجاد عناوین جعلی سعی در آن دارند که بر جایگاه خلیج فارس در سطح ملی لطمه بزنند و تجربه ثابت کرده با بصیرت و هوشیاری امت مسلمان ایران اسلامی تمامی اقدامات آنها آب در هاون کوبیدن است.

وی گفت: هیچ یک از ملت های منطقه همبستگی و اتحاد ملت ایران اسلامی برای دفاع از نام تاریخی خلیج فارس را ندارند و امت مسلمان ایران اسلامی با تمام وجود از تاریخ و هویت تاریخی خلیج فارس دفاع خواهند کرد.

مدیرکل امور اجتماعی استانداری بوشهر اذعان داشت: امید داریم با برگزاری برنامه های متعدد در سطح بین المللی ثابت کنیم ملت ایران با اقتدار در پاسداشت از آرمان ها، اعتقادات و ارزش ها, شعارها و فرهنگ خود ایستاده است.

شفیعی ابراز داشت: امروز عشق و حب خلیج فارس در تار و پود جوانان ایران اسلامی تنیده شده و ایشان با تمام وجود از هویت تاریخی خلیج فارس دفاع می کنند.

ایرانی‌ها حاضرند خون خود را فدای خلیج فارس کنند

بخشدار بردخون در ارتباط با روز ملی خلیج فارس به خبرنگار مهر گفت: خلیج فارس متعلق به کشور اسلامی ایران است و ملت ما حاضرند برای حفظ آن قطره قطره خون خود را فدا کنند و آب‌های این دریای ایرانی را با خون متجاوزان و بدخواهان انقلاب رنگین کنند و جواب دندان شکنی به قدرت‌های مستکبر بدهند.

مسعود محمدپور افزود: جهانیان به صداقت گفتار و رفتار ما اعتقاد دارند و هیچگاه حاضر نیستند به مواضع کذب و خصمانه دشمنان گوش دهند و هیاهوهای کنونی در منطقه و دنیا به دلیل عمق دشمنی آمریکا و سلطه گران جهانی به نظام جمهوری اسلامی است که توانسته پیام انقلاب را به گوش مردم دنیا برساند.

وی اضافه کرد: مرز داران شجاع این منطقه بارها برای دفاع از کشور اسلامی پا در میدان جهاد و مبارزه نهاده‌اند و پوزه استعمار پیر انگلیس و رژیم بعث عراق را به خاک ذلت کشیده‌اند و اینک نیز آماده‌اند تا با فرمان مقام معظم رهبری مدافع نظام و کشور اسلامی باشند و ذره‌ای از اهداف مقدس عقب ننشینند.

محمدپور به کشورهای عرب حاشیه خلیج فارس نیز توصیه کرد دست از دشمنی با همسایه خود ایران اسلامی بردارند و به جای نوکری آمریکا وغرب دست دوستی به ما بدهند و مطمئن باشند در این پیمان هرگز زیان نمی‌بینند ولی اگربخواهند شیطنت کنند پشیمان خواهند شد.

مالکیت ایران بر خلیج فارس نیازی به اثبات ندارد

بخشدار سعدآباد در گفتگو با خبرنگار مهر گفت: مالکیت خلیج‌فارس از مسائل محرزی است که اسناد و شواهد تاریخی عدیده‌ای در این راستا وجود دارد و هیچ نیازی به اثبات این مساله نداریم.

غلامرضا وفایی عنوان کرد: سابقه تاریخی امت ایران و مالکیت ایشان بر خلیج فارس بر تمامی ملت‌های جهان و کشورهای منطقه آشکار است و به کشور‌هایی که سابقه‌‌ای در حد چند قرن دارند توصیه می‌کنیم در این زمینه هیچ دخالتی نکنند.

وی افزود: هرچه ایادی کفر و استکبار در مساله خلیج‌فارس بیشتر حساسیت‌ بیافرینند حساسیت مردم نسبت به این مساله بیشتر می‌شود و با آمادگی بیشتری با نقشه‌های شوم دشمنان مقابله خواهند کرد.

وفایی ادامه داد: فتنه‌انگیزی و اختلاف‌آفرینی از ویژگی‌های بارز استعمار پیر انگلستان است و مردم کشورهای منطقه با آگاهی از این حقیقت نباید هیچ توجهی به برنامه‌ها و نقشه‌های شوم دشمنان داشته باشند.

بخشدار سعدآباد خلیج‌فارس را سند هویتی ایران اسلامی دانست و ادامه داد: حضور پرشور تمامی اقشار جامعه از پیر و جوانه تا کودک و نوجوان در برنامه‌های روز ملی خلیج فارس نشان از حساسیت و ارق ایشان نسبت به این سند هویتی ایران عزیز است.

استکبار به خلیج فارس چشم دوخته است

امام جمعه آبپخش در گفتگو با خبرنگار مهر با تبریک روز ملی خلیج‌فارس به امت مسلمان ایران اسلامی و دلیرمردان استان بوشهر عنوان کرد: خلیج‌فارس نقطه‌ای است که تمام جهان بویژه دنیای کفر و استکبار به آن چشم دوخته‌اند و سعی دارند به هر نحو ممکن آن را تصاحب کنند.

حجت‌الاسلام خداداد رضایی بیان داشت: وجود منابع، ثروت‌ها و نعمات خدادادی فراوان و طمع برای به دست آوردن این ثروت‌ها باعث شده دنیای کفر و استکبار از تمام توان برای چنگ‌اندازی و تصاحب آن بهره برند و به همین جهت مردم منطقه باید با حساسیت خاص به این مساله آگاهی نشان دهند.

رضایی تصریح کرد: با برنامه‌ریزی‌های مسئولان ایران اسلامی باید تمهیداتی اندیشیده شود که در سال‌های آتی روز ملی خلیج‌فارس در تمامی استان‌های کشور برگزار شود.

خلیج فارس نماد تمدن کهن ایران است

فرماندار دشتستان در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: خلیج فارس نماد تمدن کهن ایران است و سابقه تاریخی ایران را اثبات می‌کند.

غلامحسین خسروی افزود: جزایر سه گانه متعلق به ایران است و اسناد و مدارک مستند تاریخی بر این امر اذعان دارند.

وی یادآور شد: روز ملی خلیج فارس یک روز بزرگ و مهم است که مردم و مسئولان در برپایی مراسمات ویژه این روز اهتمام ویژه داشته‌اند.


مالکیت ایران بر خلیج فارس محرز دارد

بخشدار عسلویه در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: خلیج فارس متعلق به ایران است و این مالکیت محرز است و تمام جهان نیز بر آن اعتقاد دارند.

عبدالله نادری افزود: مردم با تمام وجود از خلیج همیشه فارس دفاع می‌کنند و هیچ کس نمی‌تواند حاکمیت ایران را زیر سئوال ببرد.

وی بیان کرد: بزرگداشت روز ملی خلیج فارس اقدامی ارزشمند است که مشارکت مردم و مسئولان و همدلی و اتحاد همه آحاد جامعه در این مراسم ارزش و اهمیت والایی دارد.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

در همین زمینه