دوشنبه, 11ام مرداد

شما اینجا هستید: رویه نخست یادگارهای فرهنگی و طبیعی یادمان معبد آناهیتا پنج‌میلیارد ریال پول می‌خواهد

یادمان

معبد آناهیتا پنج‌میلیارد ریال پول می‌خواهد

مدیر پایگاه میراث فرهنگی معبد آناهیتا گفت: برای سامان‌دهی اولیه این مجموعه به پنج‌میلیارد ریال اعتبار نیاز داریم.

علیرضا برشاهی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، درباره‌ی برنامه‌های سال 93 پایگاه میراث فرهنگی معبد آناهیتا، اظهار کرد: برنامه‌های بسیاری در معبد آناهیتا تعریف کرده‌ایم، اما متأسفانه بودجه‌ای برای انجام آن‌ها نداریم. هنوز اعتبارات سال 93 پایگاه میراث فرهنگی آناهیتا به ما ابلاغ نشده است که بتوانیم براساس آن، برنامه‌ریزی کنیم.

او ادامه داد: ما برنامه‌های خود را برای معبد آناهیتا به سازمان میراث فرهنگی کشور اعلام کرده‌ایم، اما هنوز پولی به ما برای اجرای نداده‌اند. مهم‌ترین برنامه‌ی ما در صورت وجود اعتبار، سامان‌دهی مجموعه‌ی معبد آناهیتاست.

وی بیان کرد: سامان‌دهی ورودی گردشگران، ایجاد پارکینگ در کنار معبد، ایجاد مسیرها و معابر جدید گردشگری در داخل محوطه معبد و ایجاد سردر ورودی از جمله‌ی اصلی‌ترین برنامه‌ها برای پایگاه میراث فرهنگی معبد آناهیتاست.

مدیر پایگاه میراث فرهنگی معبد آناهیتا گفت: یکسری کارهای استحام‌بخشی و حفاظتی را برای محوطه‌ی معبد در نظر داریم که برای انجام آن‌ها حداقل به اعتباری حدود پنج‌میلیارد ریال نیاز داریم.

برشاهی درباره‌ی کاوش باستان‌شناسی در این معبد نیز توضیح داد: براساس اصول باستان‌شناسی، هر آنچه از گذشتگان زیر خاک مانده است، اگر زیر خاک بماند، محفوظ تر است تا با انجام کاوش، آن‌ها را بیرون بیاوریم و برنامه‌ای برای حفاظت و نگهداری از محل کاوش‌شده نداشته باشیم. بنابراین با توجه به کمبود اعتبار، فعلا برنامه‌ی کاوش برای معبد آناهیتا نداریم.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

در همین زمینه