جمعه, 02ام مهر

شما اینجا هستید: رویه نخست یادگارهای فرهنگی و طبیعی یادمان پایه‌ ستون‌های تاریخی در انبار شهرداری روانسر!

یادمان

پایه‌ ستون‌های تاریخی در انبار شهرداری روانسر!

مدیر اداره میراث‌فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان روانسر گفت: چند پایه ستون مربوط به دوران تاریخی قبل از اسلام که در حال حاضر در انبار شهرداری روانسر قرار دارد، به‌ زودی به گنجینه کرمانشاه انتقال می‌یابد.

محمدرضا جلدی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، با اعلام این خبر اظهار کرد: در سال‌های گذشته که شهرستان روانسر دارای اداره میراث‌فرهنگی نبود، چند پایه ستون سنگی مربوط به دوران تاریخی قبل از اسلام کشف و جهت حفاظت به صورت موقت در انبار شهرداری روانسر قرار داده شد.

وی افزود: پس از اینکه از سال گذشته اداره میراث فرهنگی در روانسر راه‌اندازی شد، پیگیر انتقال این پایه ستون‌های سنگی به کرمانشاه شدیم که انجام این مهم مراحل نهایی خود را می‌گذراند.

مدیر اداره میراث‌فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان روانسر خاطرنشان کرد: جلسه‌ای با حضور مدیرکل میراث‌فرهنگی استان و شهردار روانسر برگزار و مقرر شد در ابتدا تیمی از کارشناسان حوزه باستان‌شناسی میراث فرهنگی کرمانشاه در محل انبار شهرداری روانسر حضور یافته و نسبت به بررسی اولیه این پایه ستون‌های سنگی اقدام کنند و پس از آن نسبت به انتقال آنها به کرمانشاه اقدام شود.

جلدی تصریح کرد: این پایه ستون‌ها که پنج عدد هستند طی سال‌های گذشته از محوطه‌های تاریخی اطراف سراب روانسر کشف شده‌اند.

این مقام مسئول خاطرنشان کرد: تصور می‌شود که این پایه ستون‌ها مربوط به دوران هخامنشی و یا ساسانی باشند.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

در همین زمینه