شنبه, 07ام خرداد

شما اینجا هستید: رویه نخست یادگارهای فرهنگی و طبیعی زیست بوم تصویربرداری از پلنگ در حال تعقیب گله برای نخستین بار در کشور

زیست بوم

تصویربرداری از پلنگ در حال تعقیب گله برای نخستین بار در کشور

مدیر دیده بان محیط زیست و حیات وحش ایران گفت: حدود 10 روز پیش برای نخستین بار در پارک ملی تندوره از پلنگی در حال تعقیب یک گله کل وبز تصویر برداری شد.

Oakley MOD5 MIPS SNOW HELMET – ADULT - SneakersbeShops | womens air max 90 iron - 134 Air Jordan 1 High OG "University Blue" 2021 For Sale - 555088

کیوان هوشمند در گفتگو با خبرنگار مهر با بیان این مطلب افزود: حدود 10 روز قبل یکی از عکاسان خوش ذوق حیات وحش کشور در جریان سفر خود به استان خراسان رضوی موفق به ثبت تصاویری استثنائی از پلنگ ایرانی در پارک ملی تندوره شده است.

به گفته وی، تصاویر تهیه شده در روز نشان می دهد یک پلنگ عظیم الجثه به منظور شکار، دسته ای کل و بز وحشی را تعقیب می کند. ثبت تصویر همزمان پلنگ ایرانی در حال تعقیب شکار در نوع خود بی نظیر است.

علی برگر عکاس خوش ذوق و توانای حیات وحش در این باره گفت: حدود 10 روز قبل که به منظور عکاسی به پارک ملی تندوره سفر کرده بودم، حوالی ساعت 12 ظهر دسته ای کل و بز وحشی که به نقطه ای خاص خیره شده بودند توجهم را جلب کرد.

وی افزود: حدود 30دقیقه کل و بزها را زیر نظر داشتم که  بدون هیچ حرکتی به یک نقطه نگاه می کردند که ناگهان رم کرده و به سرعت شروع به فرار کردند.در همین زمان متوجه یک پلنگ شدم که گله کل و بزها را تعقیب می کرد و موفق شدم از فاصله حدودا 50 متری از پلنگ و دسته بزهای وحشی در حال فرار عکس بگیرم.

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

در همین زمینه