پنج شنبه, 14ام مرداد

شما اینجا هستید: رویه نخست تازه‌ها انجمن‌ها تالاب بین المللی پریشان میزبان کاروان تشکلهای مردم نهاد کشور

انجمن‌ها

تالاب بین المللی پریشان میزبان کاروان تشکلهای مردم نهاد کشور

خبرگزاری مهر: به مناسبت فرا رسیدن 13 بهمن ماه روز جهانی تالاب ، برای اولین بار در کشور، جشنواره های انسانی در اطراف تالابها تشکیل خواهد شد و این زنجیره انسانی از کنار  تالاب بین المللی پریشان آغاز و پایان آن دریاچه ارومیه خواهد بود.

به گزارش خبرگزاری مهر، حسینعلی ابراهیمی کارنامی با اعلام این خبر افزود: در این زنجیره انسانی شمار زیادی از دوستداران محیط زیست، تشکلهای مردم نهاد وکودکان با تجمع در اطراف  تالابهای کشورزنجیره انسانی  ،برای نجات تالابها   تشکیل خواهند داد.

مدیر کل حفاظت محیط زیست استان افزود:  برنامه حرکت کاروان حفظ تالابهای کشور ازروستای زوالی در مجاورت تالاب بین المللی پریشان در فارس آغاز خواهد شد.

وی ادامه داد: این برنامه شامل چهار 4 کیلومتر پیاده روی تشکلهای مردم نهاد، مردم  و دوستداران محیط زیست  در اطراف تالاب پریشان است که با تشکیل زنجیره انسانی پیام خود را برای نجات تالاب به گوش جهان می رسانند.

کارنامی با ابراز خرسندی از حساسیت های بوجود آمده در حوزه حفاظت تالابها  گفت: تشکل مردمی   13 فروردین کازرون با همکاری دیگر سمن های فعال استان فارس و تشکل بچه های آب تهران اقدام به تهیه اتوبوسی مزین با تصاویری از کلیه  تالابهای زیبای کشور و مجهز به سیستم اکران فیلمهای زیست محیطی و بسته های آموزشی  نموده که درحاشیه تالابهای کشور حضور یافته و اقدام به آموزش و توانمند سازی کودکان از اهمیت تالابهای کشور مینماید که افتتاح این کارناوال آموزشی در روز  جمعه 11 بهمن ماه در روستای زوالی خواهد بود

شرکت کنندگان در این زنجیره انسانی خواستار  مدیریت منابع آبی ،از بین رفتن چاههای غیر مجاز،توجه مسئولین به وضعیت تالاب و مشکلات جوامع محلی و رفع مشکل کم آبی این تالاب ارزشمند خواهند شد.

این مراسم راس ساعت هفت صبح روز جمعه 11 بهمن ماه  در حاشیه تالاب برگزار خواهد شد.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

در همین زمینه