پنج شنبه, 14ام مرداد

شما اینجا هستید: رویه نخست تازه‌ها انجمن‌ها برنامه‌های دوستان زمین در فصل سرما

انجمن‌ها

برنامه‌های دوستان زمین در فصل سرما

 گروه زیست محیطی دوستان زمین که در سال نود ویک در کنار برنامه های معمول هر دو  هفته یک بار به پاکسازی مناطق طبیعی همدان می پرداخت با فرارسیدن فصل سرما و زمستان به ناچار روش فعالیت خود را تغییر می‌دهد. بارش های اخیر و سفیدپوش شدن زمین و یخبندان باعث چسبیدن زباله ها به زمین شده و جداسازی پسماندها مشکل تر شده و به راحتی نمی‌توان این فعالیت ها را پیگیری کرد و دوستان زمین در انتظار بهاری دوباره هستند با این امید که هم میهنان و شهروندان هرگز زباله ای در زمین، این مادر گیتی رها نکنند.

اما این گروه دیگر برنامه‌های آموزشی، اطلاع رسانی خود را در جهت اعتلای فرهنگ عمومی جامعه و نگرش زیباتر به زمین ارائه خواهد داد . دوستان زمین سعی دارد با برگزاری کارگاه‌های آموزشی به علاقه‌مندان محیط زیست به پیگیری اهداف و خواسته ها ادامه دهد. همچنین با انتشار اخبار و مطالب مرتبط در این زمینه به اطلاع رسانی و آگاهی شهروندان ادامه خواهد داد. در این راستا دست یاری به سوی شهروندان دراز می کند تا با ارسال اخبار و مطالب خود دوستان زمین را یاری کنند.

دوستان زمین برنامه‌هایی مانند کاشت درخت، همکاری با دیگر فعالان زیست محیطی را دنبال خواهد کرد.

از آنجا که پاکسازی طبیعت در فصل سرما انجام نمی‌شود هرجمعه در برنامه بازدید اماکن تاریخی، فرهنگی به پاکسازی اماکن به خصوص در مکان‌های سرپوشیده ادامه می دهد. مهمترین دلمشغولی و انتظار دوستان زمین این است که همه اقشار و افراد و گروه‌ها آشتی با زمین را مورد توجه و از اهداف زندگی خود قرار دهند و با احترام به زمین فعالیت در زمینه‌های زیست محیطی رافراموش نکنند.

با گذشت سه فصل از فعالیت دوستان زمین به نظر می‌رسد افرادی که به هر روشی با این گروه همکاری کرده‌اند از کارنامه گروه رضایت دارند این گروه به جمع بندی رسیده است و توانسته است افرادی را به سوی همگرایی  درجهت حفظ محیط زیست و رفتاری متفاوت و مثبت به موجودات به‌ویژه زمین داشته باشند، به بهداشت زمین توجه کنند که در نتیجه این توجه در بهداشت فردی نیزموثربوده است. همچنین با توجه به بازخورد و کارکرد و کارنامه مثبت گروه در این مدت کوتاه تلنگری به دیگر شهروندان زده است و نگاه مهربان شهروندان را تقویت کرده است استقبال از فعالیت های گروه گواه این ادعاست.

اما همانطور که اشاره شد برای دوستان زمین جمع آوری زباله تنها هدف و کار نیست که می‌توانند انجام دهند و آن روزی را آرزو دارند که هیچ شهروندی زباله به زمین نریزد و به امید آن روز گام بر می‌دارد.

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

در همین زمینه