یکشنبه, 02ام آبان

شما اینجا هستید: رویه نخست یادگارهای فرهنگی و طبیعی یادمان مقام مسئول سازمان حفاظت محیط زیست: سد شفارود بخشی از جنگل‌های هیرکانی را به زیر آب می‌برد

یادمان

مقام مسئول سازمان حفاظت محیط زیست: سد شفارود بخشی از جنگل‌های هیرکانی را به زیر آب می‌برد

حمید جلالوندی در گفت‌و‌گو با خبرنگار ایلنا در مورد وضعیت ارزیابی زیست محیطی سد شفارود در  نزدیکی رضوانشهر واقع در استان گیلان گفت: سازمان حفاظت محیط زیست ارزیابی زیست محیطی این پروژه را به طور کامل بررسی کرده و با اجرای این طرح کاملا مخالف است، هرچند که بخشی از این پروژه نیز انجام شده است.

وی ادامه داد: یکی از مهم‌ترین دلایل ما برای این مخالفت، زیر آب رفتن ۱۷۵ هکتار از جنگل‌های ارزشمند و ممنوع القطع هیرکانی است.

جلالوندی با اشاره به اینکه ارزیابی زیست محیطی پروژه‌هایی همچون انتقال آب دریای خزر به استان سمنان و مازندران، پتروشیمی مکران و... نیز در حال بررسی است، در ارتباط با ارزیابی زیست محیطی سد تنگ‌سرخ استان فارس اظهار کرد: ارزیابی زیست محیطی این پروژه ۸ ماه پیش بررسی شده و کمیته ارزیابی زیست محیطی با توجه به پیامد‌های این طرح برای محیط‌زیست، تصمیم بر عدم اجرای این پروژه گرفت.

 مدیرکل دفتر ارزیابی زیست محیطی سازمان حفاظت محیط زیست ادامه داد: با این وجود مسئولان استان خواستار اجرای آن بودند. بنابراین ما به محاکم قضایی در این زمینه شکایت کردیم، اما در روند قضایی آن مشکلی پیش آمد و مسئولان قضایی بررسی آن را به استان واگذار کرد تا استانداری در مورد آن حکمیت کند. در صورتی که قانونا اجرای آن رد شده است و با تصمیم‌گیری‌های استانی نمی‌توان قانون را زیر پا گذاشت.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

در همین زمینه