یکشنبه, 02ام آبان

شما اینجا هستید: رویه نخست یادگارهای فرهنگی و طبیعی زیست بوم مدیرکل حفاظت محیط زیست قم: دریاچه نمک از بحرانی‌ترین حوضه‌های آبخیز کشور

زیست بوم

مدیرکل حفاظت محیط زیست قم: دریاچه نمک از بحرانی‌ترین حوضه‌های آبخیز کشور

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان قم، دریاچه نمک را در حال حاضر یکی از بحرانی‌ترین حوضه‌های آبخیز ایران دانست و گفت: چالش‌ها و معضلات زیست محیطی دریاچه نمک در آینده‌ای نه چندان دور در ابعاد وسیع زیست محیطی، کشاورزی، اقتصادی و اجتماعی نمایان خواهد شد و به سرعت به سمت کلانشهرهای مرکز کشور پیشروی می‌کند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، سید رحمان دانیالی در کارگروه مخاطرات زیست محیطی در اداره کل، در سخنانی اظهار داشت: مخاطرات زیست محیطی در قم بسیار ویژه و حساس است و وظایف و تکالیف دستگاههای اجرایی در جهت مقابله با این معضلات و چالش ها باید به خوبی روشن و مشخص باشد.

وی با بیان اینکه آلودگی هوا و معضل ریزگردها به عنوان یکی از مهمترین چالش های زیست محیطی در استان باید به خوبی مورد توجه قرار گرفته و اطلاع رسانی شود، افزود: آلودگی هوا در استان قم متاثر از عوامل انسانی و طبیعی اثرگذار در منطقه است که متاسفانه این آلودگی ها و ریزگردها سلامت عمومی جامعه را با آسیب مواجه کرده است.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان قم بر ضرورت فرهنگسازی و گسترش آموزش های همگانی و تخصصی در سطوح مختلف برای عموم مردم، کارشناسان و مدیران دستگاههای اجرایی استان تاکید کرد و گفت: بد عمل کردن در حوزه محیط زیست تبعات ناگواری به دنبال دارد که گریبانگیر همه مردم و مسئولان خواهد بود.

وی دریاچه نمک را در حال حاضر یکی از بحرانی ترین حوضه‌های آبخیز ایران دانست و گفت: وظایف و تکالیف دستگاههای اجرایی استان در جهت مقابله با مخاطرات زیست محیطی باید به خوبی روشن و مشخص باشد.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

در همین زمینه