سه شنبه, 02ام بهمن

شما اینجا هستید: رویه نخست یادگارهای فرهنگی و طبیعی زیست بوم

زیست بوم

صدور ۲۰۰۰ مجوز شکار پرنده و چند پرسش

مدیرعامل انجمن پرنده‌شناسی طرلان با اشاره به صدور ۲۰۰۰ مجوز شکار پرنده در استان تهران گفت: سازمان حفاظت محیط زیست باید پاسخ دهد که این تعداد پرنده‌ای که برای آن‌ها مجوز شکار صادر کرده در کدام نقطه استان تهران است و چه طور می‌توانند ثابت کنند که ۲۰۰۰ مجوز شکار پرنده به حیات‌وحش استان فشار وارد نمی‌کند؟ به نظر می‌رسد سازمان بیشتر از آنکه به فکر جمع کردن اطلاعات زیستی باشد به فکر خوشحال کردن شکارچیان است.

با بالا رفتن دما آبزیان قادر به نفس کشیدن نیستند

نتایج یک تحقیق نشان می‌دهد گرمای جهانی که توانایی نفس کشیدن جانداران را از آنها سلب می‌کند عامل بزرگ‌ترین انقراض گونه‌های جانوری است.

شاهوار شاهرود در معرض خطر نابودی/ گوش شنوایی که یافت نمی‌شود

 

شاهرود-سازمان‌های مردم نهاد طی نامه‌ای خطاب به رئیس مرکز پژوهش‌های مجلس با اشاره به فعالیت‌های معدنی درشاهوار شاهرود، این امر را موجب اثرگذاری منفی بر روی اکوسیستم منطقه و نابودی آن دانستند.

 

قطع درختان، فرسایش خاک، سیلهای جبران ناپذیر

یک خاک‌شناس با اشاره به اینکه تغییر بافت خاک در جنگل‌ها بیشتر به صورت فرسایش اتفاق می‌افتد، گفت: به دلیل وجود شیب در این مناطق، اگر درختان را برداشت کرده و پوشش گیاهی را کم کنیم، لایه‌های سطحی خاک در اثر فرسایش از بین می‌رود.

شکار پرندگان در سیستان و بلوچستان و فروش آن در کشورهای عربی

مدیر کل حفاظت محیط زیست سیستان و بلوچستان گفت: برخی از پرندگانی که در استان شکار می‌شوند، با قیمت‌های گزاف بصورت قاچاقی به کشورهای عربی انتقال داده می شوند.

ماجرای ساخت ویلای سفید در قلب توچال در روز روشن

 

 

ویلاسازی در ارتفاعات تهران در حالی رخ داده است که دستگاه‌های مختلفی پیش از ساخت ویلا می‌توانستند مانع از این اقدام و تخریب محیط زیست شوند.

 

در همین زمینه