چهارشنبه, 23ام آبان

شما اینجا هستید: رویه نخست یادگارهای فرهنگی و طبیعی زیست بوم

زیست بوم

شاهوار شاهرود در معرض خطر نابودی/ گوش شنوایی که یافت نمی‌شود

 

شاهرود-سازمان‌های مردم نهاد طی نامه‌ای خطاب به رئیس مرکز پژوهش‌های مجلس با اشاره به فعالیت‌های معدنی درشاهوار شاهرود، این امر را موجب اثرگذاری منفی بر روی اکوسیستم منطقه و نابودی آن دانستند.

 

قطع درختان، فرسایش خاک، سیلهای جبران ناپذیر

یک خاک‌شناس با اشاره به اینکه تغییر بافت خاک در جنگل‌ها بیشتر به صورت فرسایش اتفاق می‌افتد، گفت: به دلیل وجود شیب در این مناطق، اگر درختان را برداشت کرده و پوشش گیاهی را کم کنیم، لایه‌های سطحی خاک در اثر فرسایش از بین می‌رود.

شکار پرندگان در سیستان و بلوچستان و فروش آن در کشورهای عربی

مدیر کل حفاظت محیط زیست سیستان و بلوچستان گفت: برخی از پرندگانی که در استان شکار می‌شوند، با قیمت‌های گزاف بصورت قاچاقی به کشورهای عربی انتقال داده می شوند.

ماجرای ساخت ویلای سفید در قلب توچال در روز روشن

 

 

ویلاسازی در ارتفاعات تهران در حالی رخ داده است که دستگاه‌های مختلفی پیش از ساخت ویلا می‌توانستند مانع از این اقدام و تخریب محیط زیست شوند.

 

فرونشست دوباره زمین در محدوده بازار تهران/ توصیه پلیس راهور برای استفاده از مترو

تقاطع خیابان مصطفی خمینی با مولوی که صبح امروز بازگشایی شده بود، دقایقی پیش دوباره نشست کرد.

آیا سد گتوندی دیگر در راه است؟

سد گتوند مثالی بارز از یک پروژه بزرگ ملی است که در راه اندازی آن به نظرات کارشناسان وقعی نهاده نشد و با اصرار بر اجرای آن، فاجعه زیست محیطی را در جنوب کشور رقم زد؛ سدی که دستاورد آن شور کردن آب کارون و تهدید حیات کشاورزی در استان خوزستان است. از مهم ترین چالش ها در آغاز احداث این سد، وجود گنبدها و رگه های نمکی در نزدیکی محل آبگیری سد بود.

در همین زمینه