سه شنبه, 01ام خرداد

شما اینجا هستید: رویه نخست کتاب‌شناخت کتاب‌ معرفی کتاب آلبوم "خوزستان سرزمین اساطیر"

کتاب‌

معرفی کتاب آلبوم "خوزستان سرزمین اساطیر"

 

از سوی انجمن دوستداران میراث فرهنگی تاریانا خوزستان
انتشار آلبوم "خوزستان سرزمین اساطیر"

سومین آلبوم تصویری تشریحی انجمن دوستداران میراث فرهنگی تاریانا خوزستان با عنوان "خوزستان سرزمین اساطیر" منتشر شد.
آلبوم "خوزستان سرزمین اساطیر" در قالب 16 عکس از غلامرضا مسعودی و نوشتارهایی از مجتبی گهستونی با طراحی محمد فلسفی به مناسبت 28 اردیبهشت مصادف با روز جهانی میراث فرهنگی منتشر شده است.
در بخشی از نوشتار این آلبوم، نویسنده خوزستان را به مانند مجموعه‌ای تشبیه کرده است که در آن می‌توان از همه دوره‌های تاریخی گنجینه های را مشاهده کرد. آداب، رسوم و باورهایی که ریشه در تاریخ کهن این سرزمین دارد. فرصت های بکر و زیبایی های قابل توجه خوزستان که به حق شاهد بلوغ ادوار تاريخي بشر بوده است عطش و ذائقه هر گردشگر و علاقمند به تاریخ را فرو می نشاند. چون به خوزستان که بیایی از آغاز، گذرگاه و محل استقرار نژادها و قوم هاي مختلف بوده است لقب "خوزستان سرزمین اساطیر" را به آن خواهید داد.
در آلبوم "خوزستان سرزمین اساطیر" عکس ها و نوشتارهایی از مسجد رنگونی های آبادان ،رقص محلی بختیاری، زيگورات چغازنبيل و آرامگاه دانيال نبي در شوش، آبشار شوی وحمام کرناسیون دزفول، منطقه میر احمد و تنگ کول فرح ایذه، منطقه عملياتي كوشك، منطقه آرپناه لالی، تالاب شادگان،کاروانسراي افضل شوشتر، مجتمع اقامتي و تفریحي جزيره شهيد عباسپور، مال‏آقا در باغ‌ملک و منگره در اندیمشک در شمارگان 3000 نسخه منتشر شده است.

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

در همین زمینه