شنبه, 26ام مرداد

شما اینجا هستید: رویه نخست تازه‌ها خبر صدیق‌تعریف تجلیل شد

خبر

صدیق‌تعریف تجلیل شد

برگرفته از تابناک

در اجرای پایانی نمایش "نور" به کارگردانی جعفر مهیاری از استاد صدیق تعریف با حضور علیرضا خمسه تجلیل شد.
تالار هنر عصر روز گذشته جمعه 24 دی ماه میزبان مراسم تجلیل از صدیق تعریف استاد آواز ایرانی و ازهنرمندان قدیمی تئاتر کشور بود که توسط علیرضا خمسه برگزار شد.

به گزارش ایسنا، در اجرای پایانی نمایش "نور" به کارگردانی جعفر مهیاری از استاد صدیق تعریف با حضور علیرضا خمسه تجلیل شد.

در این مراسم که پس از اجرای نمایش "نور" برگزار شد، با حضور علیرضا خمسه و مریم کاظمی از صدیق تعریف همزمان با تولد 54 سالگی این استاد آواز ایرانی از سوی گروه تئاتر زندگی تجلیل به عمل آمد.

استاد صدیق تعریف فارغ التحصیل هنرهای نمایشی از دانشکده هنرهای زیبا است. این استاد از 19 سالگی به آشنایی گوشه‌های آوازهای ایرانی روی آورد و از محضر زنده‌یاد محمود کریمی، رضوی سروستانی، نصراله ناصح پور و محمد رضا لطفی بهره برد.

او از سال 1362 اولین کنسرت خود را با همکاری گروه عارف و شیدا به سرپرستی محمد رضا لطفی برگزار کرد و در ربع قرن اخیر در کنسرت‌ها و انتشار آلبوم های بسیاری با هنرمندانی همچون حسین دهلوی، فرهاد فخرالدینی، حسین علیزاده، جلال ذوالفنون، مجید کیانی، گروه کامکارها، مجید درخشانی، حمید متبسم و... همکاری داشته است.

از به یاد ماندنی‌ترین اجرای آوازی استاد تعریف می توان به تصنیف "کُلِ صبحً" در سریال امام علی (ع) به آهنگسازی فرهاد فخرالدینی اشاره کرد.

نمایش "نور" به نویسندگی و کارگردانی جعفر مهیاری و با بازی پرستو گلستانی، سعید ابک، اصغر صابری، محمد لقمانیان، محمد رحمانی، فاطمه پورهاشمی، مهدی رضا آزادان، متین گودرزی، تارا حیدری، ساناز عبدالرزاق، نیما بابازاده و آناهیتا صفی خانی همراه بود روز گذشته به اجراهای خود در تالار هنر پایان داد

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

در همین زمینه