چهارشنبه, 27ام تیر

شما اینجا هستید: رویه نخست تازه‌ها خبر ایجاد بخش پیوند سلول‌های بنیادی خون‌ساز در ارومیه - توسعه گردشگری (توریسم) درمانی

خبر

ایجاد بخش پیوند سلول‌های بنیادی خون‌ساز در ارومیه - توسعه گردشگری (توریسم) درمانی

خبرگزاری مهر: عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان غربی از راه اندازی بخش جدید پیوند سلول های بنیادی خون‌ساز شمالغرب کشور در ارومیه خبر داد.

adidas team water bottles for sale craigslist 2017 | cute adidas girl sketch easy whole body - Upstart Balance 550 "UNC"/"Baby Blue" - BB550HL1 - LacollesurloupShops

داود ملکی در گفتگو با خبرنگار مهر با بیان اینکه در حال حاضر عملیات پیوند سلولهای بنیادی خون ساز شمالغرب کشور در این مرکز انجام می شود اظهار داشت: بخش جدید پیوند سلولهای بنیادی خون ساز تا چند ماه آینده مطابق با استانداردهای بخش های اروپایی پس از ساخت‌وساز و تجهیز امکانات مورد نیاز در مرکز آموزشی درمانی امام خمینی ارومیه راه اندازی می شود.

وی با بیان اینکه از سه سال پیش انجام پیوند سلولهای بنیادی خون ساز در این مرکز ادامه دارد گفت: با افتتاح بخش ویژه، کار تیم بر روی پیوند متمرکز می شود و حجم ارائه خدمات درمانی و در کنار آن خدمات علمی و پژوهشی افزایش می یابد.

متخصص بیماری های داخلی، فوق تخصص خون انکولوژی و پیوند مغز و استخوان در ارومیه با بیان اینکه بخش فوق تخصصی پیوند سلولهای بنیادی خون ساز در بیمارستان امام خمینی ارومیه در حال ساخت و تجهیز است افزود: در حال حاضر این مرکز تنها مرکز فعال در شمالغرب کشور بوده و با راه اندازی آن در کنار ارائه خدمات درمانی آموزش های علمی و پژوهشی نیز در این منطقه صورت می گیرد.

 

توسعه گردشگری درمانی با راه اندازی بخش جدید پیوند سلولهای بنیادی خون ساز در ارومیه

ملکی با اشاره به اینکه چنین مرکزی در حال حاضر در کشورهای همسایه ایران از جمله عراق، آذربایجان و ارمنستان وجود ندارد گفت: با ایجاد و راه اندازی این بخش امکان ارائه خدمات به کشورهای همجوار نیز فراهم می شود.

عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان غربی یاد آور شد: با راه اندازی این بخش شاهد حضور بیماران کشورهای همجوار خواهیم بود که می تواند در زمینه توسعه بحث گردشگری درمانی برای استان و شهر ارومیه مدنظر قرار گیرد.

آذربایجان غربی با سه کشور عراق، آذربایجان و ترکیه بیش از هزار کیلومتر مرز مشترک دارد و همه ساله شاهد حضور بیماران کشورهای همجوار برای دریافت خدمات درمانی هستند.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

در همین زمینه