یکشنبه, 03ام تیر

شما اینجا هستید: رویه نخست تازه‌ها نگاه روز آقای زیبا کلام، من هم متاسفم، البته برای شما

نگاه روز

آقای زیبا کلام، من هم متاسفم، البته برای شما

برگرفته از تارنمای آذری‌ها

علی نیک رفتار

همیشه برای من جای سوال است که چرا عده ای برای اینکه خود را در میان سایر اقشار جامعه برجسته و متفاوت نشان دهند دست به هر کاری زده و بدون تفکر و تعقل هرچه به ذهنشان میرسد را بر زبان جاری میکنند.

مشکل این افراد نوعی خود بزرگ انگاری توام با خود کم بینی است. به مثال افرادی که برای جلب توجه ، بر روی خودرو های خود بوق های آنچنانی نصب میکنند تا فقط شنیده بشوند حتی به قیمت اینکه در مقابل جمع مورد اعتراض دانشجویی قرار گرفته و از پاسخ به او عاجز شوند و همگان از همان دانشجو چنان حمایتی کنند که عرق شرم بر پیشانی شخص مورد نظر بنشیند...

جناب زیبا کلام، سوال من از شما این است : آیا شما به گفته ی خود ایمان دارید؟ آیا این بوق انکر الاصوات شما برای گوش ما مفید است و ما خود نمیدانیم؟ آیا شما ناخرسندی مردم ایران و در مواردی تنفر از اعراب را فقط مربوط به جنگ قادسیه میدانید؟

به نظر شما "پشتیبانی از تحرکات تجزیه طلبانه" ، "چشمداشت به جزایر سه گانه ایران" ، "تعرض به نام باستانی و تاریخی خلیج پارس" و از همه مهمتر حمایت آشکارا و پنهان همین اعراب از "صدام حسین و رژیم بعث" در طول هشت سال دفاع مقدس در این نفرت بی تاثیر است؟

جناب صادق زیباکلام که متاسفانه نه "صادق" هستید و نه "زیبا کلام" (به قول ما آذری ها :نام کچل را ذولفعلی گذاشته اند!) شما در پشت جنگ قادسیه و نام اسلام پنهان شده اید. نفرت ما ایرانیان از اعراب برای قادسیه و اسلام نیست، همانگونه که تاریخ گواه است ارزنده ترین خدمات به اسلام و توسعه ی دین محمدی ص را ما ایرانیان انجام داده ایم، نا خرسندی ما از اعراب برای خون پاک هزاران شهید میهن است. برای جوانانی است که برای این خاک و این سرزمین رفتند و اسیر شدند، شکنجه شدند، دست و چشم و ریه و پای خود را جا گذاشتند و برگشتند تا شما اینگونه سر خوش و بی درد بنشینید و ژست متفاوت بودن بگیرید و از دشمنان ما ،از قاتلان جوانان ما و از حامیان آنان معذرت خواهی کرده و برایشان ابراز تاسف کنید که چون شما میخواستید جزایر ما را ضمیمه ی خاک خود کنید؛ که چون شما میخواستید نام خلیج پارس ما را به نام خود کنید؛ که چون شما میخواستید اروند رود ما را تصاحب کنید از شما عذر میخواهم و متاسفم؟
جناب زیبا کلام، من هم متاسفم ، اما برای شما. برای شمایی که اگر تاریخ را نادیده گرفته اید اگر آبروی میهنمان را نادیده گرفته اید ملالی نیست، درد این است که شما خون هزاران شهید را هم نادیده گرفته اید.

 

 

چرا زیباکلام در خصوص اعدام ایرانی ها در عربستان ساکت است!

 صادق زیباکلام از ژورنالیست های کشورمان که روزانه در خصوص مسائل گسترده اجتماعی، سیاسی،ورزشی،هسته ای، قومی،منطقه ای، ژئوپلتیک و... اظهار نظر می کند و علاقه زیادی به دفاع از منافع ملی دولت های عربی دارد، و تقریبا در خصوص همه حوادث چالش زا میان ایران و اعراب ورود می کند، این بار در خصوص اعدام غیر انسانی و مغایر حقوق بشر شهروندان ایرانی در عربستان سکوت کرده است.

صادق زیبا کلام که در محافل مطبوعاتی به عنوان وکیل مدافع کشورهای عربی شناخته می شود، حتی در خصوص مسائل مرزی سعی می کند منافع اعراب را توجیح نماید. وی در ماه های گذشته اعلام کرده بود که جزایر ایرانی خلیج فارس متعلق به ایران نیست،و ارزش ژئوپلتیک نیز ندارد. وی در اظهار نظر دیگری از حضور فعالان سیاسی ایران را در محافل سلطنتی عربستان را امری عادی دانسته و اظهار داشته که خود وی نیز در جشن های حاکم عربستان شرکت می کند.

در میان واکنش ها به اعدام شهروندان ایرانی توسط عربستان در یکی از شبکه های اجتماعی،به زبان طنز از احتمال حمایت و پشتیبانی زیباکلام از این کشتارها صحبت شده بود.

اما به راستی چرا کسی که در خصوص مسائل کم اهمیت تری نظر می دهد موضع خود را در این خصوص مشخص نمی سازد؟

عده ای معتقدند که زیبا کلام برای به اصطلاح در بورس ماندن به این شیوه روی آورده است. از نظر آن ها زیباکلام در محافل دانشگاهی جایی ندارد و اساتید دانشگاه وی را به دلیل بی ارتباطی رشته تحصیلی اش با علوم سیاسی زیاد جدی نمی گیرند، برای جبران این موضوع نیز وی به مطبوعات روی آورده و سعی می کند با اظهار نظرهای مقطعی و سطحی خود را مطرح نماید. زیرا روزی نیست که زیباکلام در یکی از نشریات مقاله یا مطلبی نداشته باشد و تقریبا پیشنهاد هیچ نشریه ای (حتی کم اهمیت) برای مصاحبه از سوی وی رد نمی شود.

گروهی دیگر نیز به لابی های عربستان در ایران اشاره کرده و به این موضوع توجه می دهند که عربستان در ایران دارای لابی هایی است که از منافع آن کشور دفاع می کنند.

گفتنی است اظهارات زیباکلام حتی کشورمان به ویژه در خصوص تمامیت ارضی و حاکمیت ملی در دادگاه های صالحه قابل پیگیری است و هر شهروند ایرانی طبق قانون می تواند علیه وی اعلام جرم نماید

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید