شنبه, 12ام اسفند

شما اینجا هستید: رویه نخست فردوسی و شاهنامه شاهنامه شاهنامه برای نخستین بار بازی رایانه‌ای شد

شاهنامه

شاهنامه برای نخستین بار بازی رایانه‌ای شد

 

برگرفته از خبرگزاری فارس

دبیر کل بنیاد فردوسی در گفت‌وگو با فارس:

شاهنامه برای نخستین بار بازی رایانه‌ای شد

خبرگزاری فارس: دبیر کل بنیاد فردوسی از ساخت رایانه‌ای با موضوع شاهنامه فردوسی خبر داد

 

یاسر موحد فرد در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی فارس اظهار داشت: بنیاد فردوسی فعالیت گسترده‌ای را در زمینه زنده‌ماندن شاهنامه فردوسی انجام می‌دهد که از جمله آن ساخت‌ بازی‌های رایانه‌ای و فکری است به طوری که 7 بازی فکری نیز به صورت بسته‌های مجزا در قالب بازی آموزشی، سی‌دی و کتابچه با موضوع شاهنامه در این بنیاد تهیه شده است.
وی در ادامه با بیان اینکه بازی‌های رایانه ای نیز برگرفته از آموزه‌های اخلاقی شاهنامه است، گفت: با تولید این بازی‌های رایانه‌ای تأثیر اخلاق، حکمت و فرهنگ تمدن ایرانی، اسلامی بیش از پیش جاری خواهد شد.
دبیر کل بنیاد فردوسی زمان ورود این بازی‌ها به بازار را تا پایان سال جاری اعلام کرد.
موحد فرد از تهیه نرم‌افزار نسل دوم موتور سه‌بعدی در ایران برای نخستین بار در عرصه کشورهای اسلامی خبر داد و گفت: بنیاد فردوسی این نرم افزار را در زمینه ساخت پویانمایی و بازی‌های رایانه‌ای در سطح جهانی عرضه خواهد کرد.
وی گفت: بازی‌های ساخته شده بر اساس این نرم افزار داستان‌های اساطیری شاهنامه است که در حال حاضر نمایش اولیه‌ یک بازی در ژانر اکشن و بازی دیگر جلوه‌های ویژه‌ای از میراث فرهنگی، طبیعی و گردشگری شهرهای گوناگون ایران در ژانر رالی تهیه شده است.
دبیر کل بنیاد فردوسی گفت: بنیاد فردوسی در زمینه گسترش این موضوع نیازمند کمک سازمان‌های دولتی و غیر‌دولتی است.

دیدگاه‌ها   

0 #1 Guest 1391-10-18 05:54
با سلام .احتراما از شما دعوت میشود در نشست شاهنامه خوانی استاد شجاع پور که روزهای سه شنبه از ساعت 18-16 در فرهنگسرای امیر کبیر برگزار میباشد شرکت فرمایید ./پارک قیطریه .22212392
نقل قول کردن

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

در همین زمینه