چهارشنبه, 25ام تیر

شما اینجا هستید: رویه نخست تازه‌ها خبر دو اثر شاخص طبیعی شهرستان استهبان در آستانه ثبت ملی

خبر

دو اثر شاخص طبیعی شهرستان استهبان در آستانه ثبت ملی

خبرگزاری مهر: دو اثر شاخص طبیعی شهرستان استهبان در آستانه ثبت ملی و هشتمین نمایشگاه بین المللی گردشگری شیراز میزبان دو همايش آموزشی تخصصی از جمله اخبار اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری فارس است.

به گزارش خبرگزاری مهر، مسئول میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان استهبان ازتشکیل پرونده دو اثر طبیعی شهرستان استهبان جهت ثبت در فهرست میراث طبیعی کشور خبرداد.

عبدالرضا فوق گفت: کار بررسی و شناسایی غار زکریا و جنگلهای ارس از جمله آثار طبیعی و ارزشمند شهرستان استهبان به منظور ثبت در فهرست میراث طبیعی کشور در حال انجام است.

فوق با اشاره به اینکه این اثر شاخص طبیعی استان در مالکیت منابع طبیعی است، افزود: با بررسی و شناسایی صورت گرفته و همچنین پیگیری تشکیل پرونده با همکاری منابع طبیعی به زودی پرونده ثبتی این دو اثر شاخص طبیعی شهرستان جهت ثبت در فهرست میراث طبیعی کشور تهیه خواهد شد.

وی گفت: ثبت و شناسایی غار زکریا و جنگلهای ارس می تواند ضمن حفاظت از آنها، در توسعه گردشگری و اکوتوریسم منطقه تأثیر به سزایی داشته باشد.

شهرستان استهبان از مهمترین نقاط استان فارس از لحاظ وجود آثار تاریخی و طبیعی است که همچنان آثار طبیعی و چشمه سارها و غارهای طبیعی این شهرستان در حال بررسی ، پژوهش و شناسایی هستند.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید