یکشنبه, 03ام تیر

شما اینجا هستید: رویه نخست تازه‌ها خبر الوطن سناریوی جدید را کلید زد؛ سیاست یک بام و دو هوای سعودی ها - تلاش برای نا آرام کردن سودان

خبر

الوطن سناریوی جدید را کلید زد؛ سیاست یک بام و دو هوای سعودی ها - تلاش برای نا آرام کردن سودان

علاوه بر شبکه العربیه وابسته به رژیم عربستان که در قالب خبرهای فوری سعی دارد بر مشکلات سودان دامن بزند، مقاله یک روزنامه رسمی سعودی از وجود ارتباط میان ریاض و ناآرامی های این کشور آفریقایی پرده برداشت.

new nike football boots 2012 2017 - 002 - Nike Air Max 270 ESS Ανδρικά Παπούτσια Γκρι / Λευκό DM2462 | Nina Leonard, Cardigan a manica lunga con fiocco sul retro , Sb-roscoffShops

در حالی که نا آرامی های سودان بیشتر مربوط به مشکلات اقتصادی و اعتراض به بالا رفتن قیمتها است، اما یک رسانه رسمی عربستان سعی دارد این موضوع را به آنچه بهار عربی می خواند، ربط دهد و مطلب این رسانه به نوعی ارتباط عربستان را با ناآرامی های اخیر در سودان نشان می دهد.

در حالی که سعودی ها مخالف سرسخت انقلابهای عربی محسوب می شوند و کشور خود را به بهشت دیکتاتورهای منفور مبدل کرده اند، اما همگام با غربی ها و رژیم صهیونیستی سعی دارند که اوضاع سودان را به گونه ای دیگر جلوه دهند.

روزنامه الوطن عربستان در مطلبی با عنوان" سودان در آستانه بهار عربی" آورده است : سودان اوضاع خوبی ندارد زیرا علاوه بر اینکه بخش اعظم درآمد نفتی خود را از دست داده است با سوء مدیریت روبرو است و وضع اقتصادی آن وخیم است.

این روزنامه سعودی می افزاید: سودان هم اکنون از مشکلات بی شماری در کنار وضع نابسامان اقتصادی خود رنج می برد، زیرا وضع در دارفور بد است، منطقه کردوان در جنوب، شرق سودان و مناطق النوبه از نبود توجه کافی و به حاشیه رانده شدن رنج می برند.

الوطن گزارش داد: از سرگیری درگیری ها میان جنبشهای موجود در این مناطق و دولت سودان به علت وخامت اوضاع دور از ذهن نیست.

این روزنامه می نویسد: نکته قابل توجه در اوضاع سودان تظاهراتی که در خارطوم برگزار می شود که بر مشکلات سودان می افزاید.

الوطن می افزاید: ادامه تظاهرات مردمی زنگ خطری برای نظام سودان است و نشان می دهد که این کشور در آستانه بهار عربی قرار گرفته است و همه شرایط شعله ور شدن انقلاب در این کشور فراهم شده است.

این روزنامه در ادامه این مطلب تحریک آمیز خود بیان کرد: مردم سودان به این شعور رسیده اند که دولت سودان نمی تواند مشکلی از مشکلات آنها را برطرف سازد.

شایان ذکر است که شبکه العربیه با ارائه خبرهای فوری از درگیریهای سودان سعی دارد که اوضاع این کشور را بحرانی و در آستانه انقلاب جلوه دهد این در حالی است که این رژیم برای سرکوب قیام بر حق ملت بحرین به این کشور نیرو اعزام کرد و اعتراضات مردمی در کشور خود را به شدت سرکوب می کند که حمله وحشیانه امروز نیروهای سعودی به شیخ النمر از روحانیون برجسته شیعی در شرق عربستان باردیگر خوی سرکوبگرانه آل سعود را نشان داد.

منبع خبرگزاری مهر

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

در همین زمینه