جمعه, 09ام اسفند

شما اینجا هستید: رویه نخست تازه‌ها خبر استقبال از طرح «هزار نامه» به استاد شفیعی کدکنی

خبر

استقبال از طرح «هزار نامه» به استاد شفیعی کدکنی

فراخوان نگارش نامه به محمدرضا شفیعی کدکنی از سوی علاقه‌مندان به این چهره ادبی با استقبال روبه‌رو شد و افرادی در سطوح دانشگاهی و ادبی شاخص نیز برای پیوستن به این طرح اعلام آمادگی کرده‌اند.

به گزارش خبرنگار مهر، چندی پیش انجمن شاعران ایران در فراخوانی از علاقه‌مندان به محمدرضا شفیعی کدکنی خواست با شرکت در طرح «هزار نامه» از وی برای حضور در مجامع ادبی دعوت کنند.

با آغاز این طرح علاقه‌مندان به ادبیات از شهرهای مختلف کشورمان نامه‌های خود را ارسال کرده‌اند و این روند همچنان ادامه دارد.

این طرح که از هفته اول شهریورماه آغاز شده است، تاکنون دریافت کننده بیش از 100 نامه بوده و پیش‌بینی می‌شود تا پایان وقت اعلام شده، نامه‌ها به بیش از 1000 فقره برسد.

یکی از اتفاقات قابل توجه این است که استادان دانشگاه و فعالان ادبی نیز آمادگی خود را برای نگارش و ارسال این نامه اعلام کرده‌اند.

انجمن شاعران ایران با انتشار فراخوانی از شاعران و علاقه‌مندان به حضور استاد محمدرضا شفیع کدکنی در مجامع عمومی و جلسات شعرخوانی درخواست کرد با شرکت در طرحی موسوم به «هزار نامه به محمدرضا شفیعی کدکنی» شرکت کنند.

در این فراخوان آمده است: همه علاقه مندان به شعر و ادب پارسی می دانند که حضرت علامه محمدرضا شفیعی کدکنی، به سبب بزرگی ذاتی و مناعت طبع و برخی ملاحظات شخصی، از حضور در جمع پرهیز دارند، و دوستداران و شیفتگان آن بزرگ مرد و نادره زمان، اگرچه از دریای معلومات و دانش آن بزرگوار بی‌نصیب نیستند، اما آرزوی دیدار ایشان، همچنان از دست نیافتنی ترین‌های این روزگارشان است.

به خصوص نسل جوان ایرانی علاقه‌مند به شعر و ادب و خاصه شاعران جوان، که بسیار در گوشه و کنار از انجمن شاعران ایران خواسته‌اند که امکان درک حضور بزرگانی چون استاد شفیعی کدکنی را فراهم آورد.

از این رو بر آن شدیم، تا صدای مخاطب مشتاق این دریای معرفت را به نحوی شایسته به حضرت ایشان برسانیم ـ هرچند که از این اشتیاق وصف ناشدنی بی‌خبر هم نیستند ـ به همین منظور، انجمن شاعران ایران از همه دوستداران و علاقه‌مندان دعوت می‌کند تا با نوشتن نامه، در طرحِ دعوت از استاد محمدرضا شفیعی کدکنی برای شعرخوانی و سخنرانی در جمع، شرکت کنند.

همه مشتاقان و علاقه‌مندان ادب پارسی، از جای جای ایرانِ عزیز، می‌توانند در این فراخوان بزرگ شرکت کنند و نامه‌های خود را به نشانی انجمن شاعران ایران ارسال کنند.

انجمن شاعران ایران ضمن رساندن تک تکِ نامه‌ها به استاد، از نویسنده 10 نامه برتر با هدایایی تقدیر خواهد کرد.

بنا بر اعلام این فراخوان این نامه‌ها می‌بایست روی یک برگه A4  و حداکثر در چهار سطر نوشته شده و در پایین نامه نام و نشانی و شماره تماس فرستنده قید شده باشد. مهلت ارسال نامه‌ها نیز تا پایان آبان ماه 1391 اعلام شده است.

این فراخوان تصریح کرده است: هرچند ممکن است این درخواست جمعی از سوی استاد محمدرضا شفیعی کدکنی پذیرفته نشود، اما انجمن شاعران ایران اعتقاد دارد، که به وظیفه ذاتی خود در قبال علاقه‌مندان به شعر و ادب پارسی عمل کرده است و رد دعوت از طرف ایشان را به منزله بی‌اعتنایی به مخاطب نمی‌داند.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید