یکشنبه, 03ام تیر

شما اینجا هستید: رویه نخست یادگارهای فرهنگی و طبیعی دیده‌بان خلیج فارس هیاهوی بی‌هوده‌‌ی شیخ‌نشین‌ها

دیده‌بان خلیج فارس

هیاهوی بی‌هوده‌‌ی شیخ‌نشین‌ها

برگرفته از ماهنامه خواندنی شماره 61 - رویه‌ی 5

هر سال با نزدیک‌شدن روز دهم اردی‌بهشت‌ماه یا روز ملی خلیج‌فارس، پاره‌ای از شیخان خلیج‌فارس که عمر برپایی بساط حکومتشان از سوی امپریالیسم انگلیس و آمریکا کمابیش 35 سال است، بر هیاهو درباره‌ی نام تاریخی خلیج‌فارس، می‌افزایند.
باید به یاد داشته باشیم که روز دهم اردی‌بهشت ماه، سال‌روز بیرون راندن استعمارگران پرتغالی از سوی شاه‌عباس بزرگ از جزیره‌ها و بندرهای خلیج فارس است. البته شیخ‌های تازه به دوران رسیده حق دارند که در این روز ناله و فغان برآورند، زیرا سرانجام ملت ایران، دیگر استعمارگران را نیز از خلیج‌فارس خواهد راند و در نتیجه، آنان در نبود ارباب، باید دوباره به سوی «بادیه» روانه شوند!
شوربختانه، سیاست آشتی‌جویانه پیش گرفته شده از سوی وزارت امور خارجه، به ژاژخوایی و فزون‌طلبی آنان افزوده است و این «بی‌ریشه‌ها»های تاریخ را گستاخ‌تر کرده است. نرمش‌های دولت جمهوری اسلامی برابر این تازه به دوران رسیدگان، نه تنها تاثیر سازنده‌ای بر اندیشه، کردار و گفتار آنان باقی نگذارد، بلکه به گفته‌ی سعدی:
چو با سفله‌گویی به لطف و خوشی
فزون گرددش کبر و گردن‌کشی
راستی را که در برابر خوی نرم ایرانیان، این تازه به دوران رسیدگان، به جای آن‌که کمی به خود آیند و در برابر ملت بزرگ ایران، فروتنی پیش‌گیرند، از همیشه گستاخ‌تر گردیده و حتا مقایسه‌ی ایران با رژیم غاصب صهیونیستی، اوج وقاحت نوآستین‌هاست.
گسترش این دشمنی‌ها و ایران‌ستیزی‌ها، حتا به میدان‌های ورزشی از سوی حکام امارات، نشان می‌دهد که ما در زمینه‌ی دوستی با آنان و پیش گرفتن «سیاست نرم»، خوش خیال بودیم و آنان در امربری از استعمارگران در « ایران‌ستیزی»، برای خود حد و مرزی نمی‌شناسند.
بیش از این نمی‌توان با «سفلگان» به «لطف و خوشی» سخن گفت، بلکه باید با در پیش گرفتن سیاست واقع‌بینانه‌ی منطبق با منافع ملی ایران، حد و مرز این «بی‌ریشگان» تاریخ و ورشکستگان اقتصادی را نشان داد.
باید با ممنوع کردن واردات از امارات، این ورشکستگان اقتصادی را به کلی از زندگی ساقط کرد. باید به گونه‌ی عملی به آن‌ها نشان داد که دشمنی با ملت بزرگ ایران، چه پی‌آمدهایی خواهد داشت.
البته آنان از پی‌آمدهای دشمنی با ملت ایران، نیک آگاه‌اند، اما برای بقای امروز و فردای خود، ناچار از امربری از آمریکا و انگلیس می‌باشند.
از سوی دیگر، با توجه به این‌که شیخ‌نشین امارات، یک سرزمین عربی نیست، بلکه در گذر تاریخ، بخشی از سرزمین بزرگ ایران بوده و در سال‌های اخیر نیز شمار ایرانیان و ایرانی‌تباران نشسته در کرانه‌های جنوبی خلیج‌فارس، بیشتر از عرب‌زبان است، می‌بایست این سرزمین‌ها را سرزمین‌های ایرانی ـ عربی دانست.
وزارت امور خارجه‌ی جمهوری اسلامی، می‌بایست در راستای دفاع از منافع ملی ایرانیان و نیز ایرانیان نشسته در کرانه‌های جنوبی خلیج‌فارس، باید به گونه آشکار و روشن، از شناخت این سرزمین‌ها به عنوان سرزمین‌های عربی سرباز زند.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

در همین زمینه