پنج شنبه, 21ام آذر

شما اینجا هستید: رویه نخست یادگارهای فرهنگی و طبیعی زیست بوم شکارچیان، سر گوزن‌ را بر در محیط‌بانی آویختند!

زیست بوم

شکارچیان، سر گوزن‌ را بر در محیط‌بانی آویختند!

برگرفته از تابناک

 

روزنامه شرق نوشت:

شکارچیان غیرمجاز در منطقه حفاظت‌شده دنا دو گوزن زرد ایرانی را در منطقه آب سپاه شکار کرده و سر آنها را به عنوان تهدید بر سردر پاسگاه‌های محیط‌بانی آویخته‌اند. منطقه آب سپاه به عنوان سایت نگهداری گوزن‌های زرد ایرانی پیشتر نیز خبرساز شد و بنا به گفته محیط‌بانان منطقه دنا، گوزن‌های زرد ایرانی ساکن «تنگ پوتک» سایت آب‌سپاه، به دلیل نبود سپر حفاظت محیط‌بانی توسط سگ‌های ولگرد دریده شده و لاشه آنها در منطقه‌‌ رها شده بود، حالا اما این شکارچیان هستند که منطقه را به اشغال خود درآورده‌اند.

شمال منطقه حفاظت‌شده دنا در نزدیکی روستای خفر که در جغرافیای شهری استان اصفهان واقع است، شکارچیان دو راس بز و پازن را شکار کرده و در اقدامی نمادین کله‌های آنها را بریده و بر بلندای محوطه پاسگاه محیط‌بانی آویزان کرده‌اند. چند روز بعد گوزن‌های زرد ایرانی سایت آب سپاه دنا نیز با گلوله اسلحه چهارپاره از پا درآمدند و لاشه‌شان برای رویت محیط‌بانان و مدیران منطقه و اداره محیط زیست استان کهگیلویه و بویراحمد به نمایش درآمد.

دیدگاه‌ها   

0 #1 Guest 1391-02-10 19:52
اگر دولت بیاد یه قانون سنگین و جریمه بزرگ برای این قاچاقجی ها بذاره دیگه کسی جرات نمیکنه پاشو از گلیمش دراز کنه . ما برای ساخت یک فیلم مستند خودمون رو به آب و آتیش میزنیم میان جلومون رو میگیرن که نمیشه و پول بدید ولی زورشون بهقاچاقچی ها نمیرسد .
نقل قول کردن

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

در همین زمینه