یکشنبه, 19ام مرداد

شما اینجا هستید: رویه نخست تازه‌ها خبر تعداد تارنما های اینترنتی در جهان

خبر

تعداد تارنما های اینترنتی در جهان

تارنما "اینترنت لایو استاتس" متخصص امور اینترنت، اعلام کرد که کاربران اینترنت نزدیک به ۳میلیارد نفر رسیده و تعداد تارنما های اینترنتی در جهان نیز از یک میلیارد تارنما گذشته و به طور مدام در حال افزایش است.

به گزارش العالم، طبق اعلام تارنما "اینترنت لایو استاتس"؛ ۲۵ سال از عمر اینترنت می گذرد و تاکنون بیش از یک میلیارد و ۶۰ میلیون تارنما اینترنتی راه اندازی شده است.

فردی انگلیسی به نام "تیم برنرز لی" که هم اکنون ۵۹ ساله است، در دهه هشتاد و هنگامی که در یکی از آزمایشگاه های فیزیک سوییس فعالیت می کرد، اینترنت را طراحی کرد. وی با وصل کردن چند دستگاه کامپیوتر به هم توانست اولین گام را برای اختراع اینترنت بردارد، اختراعی که زندگی صدها میلیون نفر را تغییر داد.

"تیم برنرز لی" روز ۱۲ مارس ۱۹۸۹ طرح خود را به صورت کتبی پیشنهاد کرد و به همین دلیل این روز به عنوان روز تولد یا ابداع اینترنت شمرده می شود.

این در حالی است که ارتش آمریکا نیمه سده گذشته تلاش کرده بود دستگاه های رایانه ای خود را به همدیگر وصل کند ولی اینترنتی که تیم طراحی کرد، انقلابی پدید آورد که همه مردم از آن استفاده کردند و به آنها امکان داد تا اطلاعات خود را منتشر و دیگران را در آن سهیم کنند و تارنما های اینترنتی راه اندازی شود.

مدتی بعد موتورهای بزرگ جستجو در اینترنت ایجاد شد که گوگل و یاهو معروف ترین آنها هستند.

تعداد کاربران اینترنت (تارکده) در جهان نزدیک به به ۳ میلیارد نفر رسیده و براساس آمار ارائه شده، موارد جستجو در گوگل روز گذشته ، ۳ میلیارد و ۱۰۰ میلیون جستجو انجام گرفته و ۱۷۰ میلیارد ایمیل تبادل شده است.


برگرفته از تابناک

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

در همین زمینه