شنبه, 30ام تیر

شما اینجا هستید: رویه نخست تازه‌ها گزارش کنسرت خلیج فارس، رهنما،خزاعی، مسیحا و سالار عقیلی با هم برای «ای ایران» هم‌نوا شدند

گزارش

کنسرت خلیج فارس، رهنما،خزاعی، مسیحا و سالار عقیلی با هم برای «ای ایران» هم‌نوا شدند

سالن همایش‌های برج میلاد طی دو روز گذشته میزبان چهار خواننده مطرح عرصه‌ی موسیقی بود که برای خلیج‌فارس و ماندگاری نامش با همراهی ارکستر آکادمیک تهران خواندند.

nike flex contact boys shoes gray - Nike Air Force 1 Shadow Cashmere/Pale Coral - Pure Violet CI0919 - 700 | nike air pegasus 29 mens 4e online - Nike M2K Tekno Shoes Άσπρα AO3108 - 100

مانی رهنما، نیما مسیحا، حمید خزاعی و سالار عقیلی برای خلیج‌ همیشه فارس با هم هم‌نوا شدند و «ای ایران» سر دادند.

به گزارش خبرنگار بخش موسیقی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، سالن همایش‌های برج میلاد طی دو روز گذشته میزبان چهار خواننده مطرح عرصه‌ی موسیقی بود که برای خلیج‌فارس و ماندگاری نامش با همراهی ارکستر آکادمیک تهران خواندند.

کنسرت بزرگ خلیج‌فارس در شامگاه چهارشنبه ـ 13 اردیبهشت ماه ـ اجرای ویژه‌ای داشت پیش از اجرای عمومی آن در شب 14 اردیبهشت ماه.

اعضاء سیاه پوش ارکستر آکادمیک تهران وارد صحنه شدند و سپس امین سالمی رهبر ارکستر هم آمد تا گروه را هدایت کند.


حمید خزاعی اولین خواننده‌ای بود که به روی صحنه آمد و در سخنان کوتاهی گفت: ارکستر آکادمیک تهران اولین ارکستر خصوصی است که در سال 87 توسط بنده و آقای سالمی تاسیس شده است. آقای بابک شهرکی از شاگردان آقای همایون خرم، علی زارع، داریوش حجازی از اعضای هیات مدیره ارکستر آکادمیک تهران هستند و ما افتخار داریم در خدمت استاد بیات ـ مایستر ارشد ـ هستیم.

وی با اشاره به کنسرت خلیج‌فارس گفت: این اجرا کمتر از یک ماه با فشار بسیار زیاد و تمرینات شبانه روزی توسط ارکستر آکادمیک برای خلیج فارس و کشورمان شکل گرفت.

خزاعی با اجرای قطعات «خلیج فارس»، «‌انتظار» و «آسیمه سر» کنسرت «خلیج فارس» را آغاز کرد و در ادامه سه خواننده مهمان به ترتیب مانی رهنما، سالار عقیلی و نیما مسیحا هرکدام با قطعاتی به یادماندنی از آثارشان به صحنه رفتند.

مانی رهنما قطعه «پرنده» را اجرا کرد و در پایان اجرای این قطعه با یادی از استاد بابک بیات گفت: قطعه «پرنده» احتیاج به معرفی ندارد.

او در ادامه قطعه‌ای از آلبوم جدیدش را «نگاهت می‌کنم شاید هنوز عاشقم باشی» را با همراهی ارکستر آکادمیک تهران به صحنه برد و سپس قطعه‌‌ی به یادماندنی از فیلم «مرسدس» را برای مخاطبانش اجرا کرد.

مانی رهنما در ادامه‌ی قطعه «خانه» را اجرا کرد. قطعه‌ای که به گفته‌ی خودش در چند روز آینده در آلبوم «من و تو» که عرضه می‌شود، اجرا شده است.

به گزارش ایسنا، در ادامه کنسرت خلج فارس وارد فضای متفاوتی شد، سالار عقیلی باتشویق مخاطبان به روی صحنه آمد و ارکستر آکادمیک تهران سازهایشان را برای دو قطعه از این خواننده سنتی کوک کرد.


سالار عقیلی در ابتدا خواند:

«خوشا با تو بودن، زعشقت سرودن

دگر از هوایت سفر نکنم

به صحرای هجران، مخواه از من ای جان

که چون لاله خون در جگر نکنم

خوشا با تو بودن ، ز عشقت سرودن

دگر از هوایت سفر نکنم »

 

و پس از تشویق پیاپی مردم، قطعه‌ی

«من که فرزند این سرزمینم

در پی توشه‌ای خوشه چینم

شادم از از پیشه‌ی خوشه چینی

رمز شادی بخوان از جبینم

قلب ما، بود مملو از شادی بی‌پایان

سعی ما، بود بهر آبادی این سامان ...» را اجرا کرد.

 

پس از پایان اجرای دو قطعه از سالار عقیلی، نیما مسیحا به روی صحنه آمد و ابتدا قطعه‌ی «خلیج‌فارس» را خواند و سپس قطعه‌ای از فیلم «دست‌های آلوده» و در ادامه «باران دلتنگی» را اجرا کرد.

سپس حمید خزاعی، نیما مسیحا، مانی رهنما و سالار عقیلی به روی صحنه آمدند و باهم «ای ایران» خواندند و مخاطبان هم به احترام این سرود ایستادند.


برای قطعهٔ پایانی کنسرت خلیج فارس، سالار عقیلی قطعه «وطن» را خواند و در توضیحاتی گفت: این قطعه اولین سرود ملی ایران در زمان قاجار بوده که توسط پیمان سلطانی با شعری از بیژن ترقی تنظیم شده است.

و سالار عقیلی خواند: «نام جاوید وطن

صبح امید وطن

جلوه کن در آسمان

همچو مهر جاودان

وطن ای هستی من

شور و سرمستی من

جلوه کن در آسمان

همچو مهر جاودان

بشنو سوز سخنم

که همآواز تو منم

همه جان و تنم

وطنم، وطنم، وطنم، وطنم

بشنو سوز سخنم

که نوا گر این چمنم

همه جان و تنم

وطنم، وطنم، وطنم، وطنم

همه با یک نام و نشان

به تفاوت هر رنگ و زبان

همه با یک نام و نشان

به تفاوت هر رنگ و زبان

همه شاد و خوش و نغمه زنان

ز صلابت ایران جوان

ز صلابت ایران جوان

ز صلابت ایران جوان ....»


در پایان امین سالمی ـ رهبر ارکستر آکادمیک تهران ـ با عذرخواهی از برخی ناهماهنگی‌ها گفت: زحمت اصلی اجرای این برنامه را ارکستر آکادمیک تهران کشید.

وی سپس با تقدیر و تشکر ازکارکنان برج میلاد و شهردار تهران برای فراهم کردن امکان اجرای این برنامه، اظهار امیدواری کرد: خلیج فارس همیشه فارس بماند.


به گزارش ایسنا، کنسرت خلیج فارس که 13 و 14 اردیبهشت ماه در برج میلاد به روی صحنه رفت با همکاری برج میلاد تهران و موسسه شکوه موسیقی ایرانیان برگزار شد.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

در همین زمینه