یکشنبه, 31ام تیر

شما اینجا هستید: رویه نخست تازه‌ها رویدادهای فرهنگی برگزاری همایش خلیج‌فارس با همکاری مرکز دایرة المعارف اسلامی

رویدادهای فرهنگی

برگزاری همایش خلیج‌فارس با همکاری مرکز دایرة المعارف اسلامی

همایش بین المللی فرهنگی و گردشگری خلیج فارس به مناسب دهم اردیبهشت روز ملی خلیج فارس، در تالار همایش های وزارت کشور برگزار می شود.

shock drop air force 1 full uv reactive | Air Jordan Sneakers

این همایش با همکاری دایرة المعارف بزرگ اسلامی، سازمان میراث فرهنگی، و نهادهاو سازمان های ذی ربط برگزار می شود.

دکتر کیانوشی کیانی، دبیر علمی همایش خلیج فارس در رابطه با اهداف برگزاری همایش به خبرنگار تارنمای مرکز دایرة المعارف می گوید «روز 10 اردیبهشت مصادف است با اخراج پرتغالی ها از جنوب ایران. از این رو این روز به عنوان روز بزرگداشت خلیج فارس نام گذاری شده است. گرچه تمام تمام نقاط جغرافیای ایران برای ما مهم و دارای ارزش است؛ اما این روز با این نام بهانه ای است برای شناساندن و شناختن بیشتر خلیج فارس در تمام ابعاد علمی و فرهنگی آن.»

همایش بین المللی فرهنگی و گردشگری خلیج فارس از صبح روز سه شنبه آغاز به کار می کند و تا 6 بعد از ظهر در دو بخش ادامه دارد. برای حضور و شرکت در این همایش از تمام شخصیت های علمی، دانشگاهی و فرهنگی علاقه مند به این حوزه دعوت به عمل آمده است.

ارائه نشست علمی، تحقیقاتی و فرهنگی بخش دوم همایش را تشکیل می دهند. سه نشست با موضوعات «گویش ها و زبانهای ایرانی حوزه خلیج فارس»، «جغرافیای محیط زیست و اکوتوریسم» و «تاریخ و اسناد تاریخی» در بخش دوم همایش بین المللی فرهنگی و گردشگری خلیج فارس اجرا خواهد شد. این پنل ها با همکاری و مشارکت ویژه دایرة المعارف بزرگ اسلامی ارائه خواهند شد.
به گفته دکتر کیانوش کیانی در این همایش بین المللی اساتید ایرانی و غیر ایرانی مشغول در دانشگاه های خارج از ایران نیز دعوت شده اند، دانشگاه هایی از کشور های همچون آلمان، ژاپن، انگلیس، کنیا و ... حضور در این همایش برای علاقه مندان به این حوزه آزاد است.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

در همین زمینه