شنبه, 23ام تیر

شما اینجا هستید: رویه نخست تازه‌ها انجمن‌ها باغ شاهنامه در سال ثبت هزاره شاهنامه در مشهد راه اندازی می‌شود

انجمن‌ها

باغ شاهنامه در سال ثبت هزاره شاهنامه در مشهد راه اندازی می‌شود

برگرفته از فرهنگ‌خانه

یاسر موحدفرد دبیر كل بیناد فردوسی در گفت‌وگو با خبرنگار  سامانه فرهنگخانه  از برنامه‌های این بنیاد در آستانه روز بزرگداشت فردوسی در سال ثبت هزاره شاهنامه سخن گفت.
به گفته وی روزشمار برنامه‌های بزرگداشت فردوسی در سال هزاره شاهنامه از روز ۱۵ تا ۳۱ اردیبهشت در ۴ شهر تهران، مشهد، كرج و كاشان نصب خواهد شد و ویژه برنامه‌هایی در این شهرها برگزار می‌شود.


موحدفرد از برگزاری دو برنامه به مناسبت ثبت هزاره شاهنامه در یونسكو در اروپا خبر داد و افزود: روز دوم خرداد برنامه‌ای در پاریس با همكاری بنیاد ملك‌الشعرای بهار و به دبیری شهین سراج ازاعضای هیئت امنای بنیاد ویژه دانشجویان ایرانی برگزار می‌شود.

همچنین روز ۷ خرداد در برلین و در مركز فرهنگی كنسرت‌ هاوس برنامه دیگری با همكاری انجمن دوستی ایران و آلمان برگزار می‌شود و نمایشگاه ویژه‌ای هم در نگارخانه‌های علامه دهخدا و تالارهای گلسرخ دریایی برلین با حضور هنرمندان برپا می‌شود و آثاری در سبك‌های كولاژ، مینیاتور و نگاره‌های شاهنامه‌های كهن به نمایش درمی‌آید.
 

وی تصریح كرد: همچنین روز ۷ خرداد در برلین و در مركز فرهنگی كنسرت‌ هاوس برنامه دیگری با همكاری انجمن دوستی ایران و آلمان برگزار می‌شود و نمایشگاه ویژه‌ای هم در نگارخانه‌های علامه دهخدا و تالارهای گلسرخ دریایی برلین با حضور هنرمندان برپا می‌شود و آثاری در سبك‌های كولاژ، مینیاتور و نگاره‌های شاهنامه‌های كهن به نمایش درمی‌آید.
به گفته موحدفرد این برنامه‌ها با همكاری فرهنگستان هنر، موزه ملی ایران، شهرداری تهران، بنیاد رودكی، فرهنگسرای اندیشه و سازمان میراث فرهنگی و گردشگری خراسان برگزار می‌شود و این نهادها برنامه‌هایشان را به بنیاد فردوسی اعلام كردند.
دبیر كل بنیاد فردوسی از راه‌اندازی باغ شاهنامه در شهر مشهد در متراژ ۳۰ هزار متر مربع به سرپرستی سید حسن موسوی عضو هیئت مدیره بنیاد فردوسی در خراسان خبر داد و خاطرنشان كرد: این برنامه با همكاری مؤسسه كهن‌دیار در دست پیگیری است.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

در همین زمینه