شنبه, 30ام تیر

شما اینجا هستید: رویه نخست تازه‌ها رویدادهای فرهنگی نقد و بررسی کتاب «آمال ایرانیان از صلح پاریس تا 1919» در کتابخانه ملی

رویدادهای فرهنگی

نقد و بررسی کتاب «آمال ایرانیان از صلح پاریس تا 1919» در کتابخانه ملی

معرفی و نقد کتاب «آمال ایرانیان - از صلح پاریس تا 1919» به همت پژوهشکده اسناد سازمان اسناد و کتابخانه ملی و با حضور کاوه بیات و رضا آذری شهرضایی برگزار می‌شود.

boohoo , Womens & Mens Clothes , Shop Online Fashion | nike fashion

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا)،‌ در این نشست تخصصی مولفان کتاب (کاوه بیات و رضا آذری شهرضایی) به چرایی و چگونگی نوشتن کتاب می‌پردازند و در ادامه آن، مباحث حول محور موضوعی کتاب با حضور کارشناسان بررسی می‌شود.

این کتاب مجموعه‌ای از اسناد و مدارک، رسایل، مقالات و جراید در فاصله مراحل پایانی جنگ جهانی اول تا یکی دو سال بعد از آن را شامل می‌شود.

ایرانیان مانند دیگر ملل جهان آمال و آرزوهای بسیاری داشتند و دارند. در مراحلی چند از ادوار تاریخ ایران و به‌ویژه در ایام رویارویی با مخاطرات داخلی و خارجی این آمال و آرزوها صورتی منسجم و یکپارچه یافتند و مبنایی شدند برای تجدید سامان حیات ملی و سیاسی مردمان این سرزمین.

آن‌چه در این مجموعه نیز تحت عنوان آمال ایرانیان مورد بحث و بررسی قرار می‌گیرد با اشتمال بر مجموعه‌ای از اسناد و مدارک، رسائل و مقالات جراید در فاصله مراحل پایانی جنگ جهانی اول تا یکی دو سال بعد از آن یعنی از کنفرانس صلح پاریس تا قرارداد 1919 ایران و انگلیس، خود نمونه‌ای از واپسین فرازهای این تحول و نوزایی.

این کتاب در چهار بخش فهرست موضوعی سندها را طبقه بندی می‌کند. بخش اول- کنفرانس صلح پاریس، بخش دوم- قرارداد 1919 ایران و انگلیس، بخش سوم- سندهای پراکنده و بخش چهارم- رساله‌های فرانسوی و انگلیسی از جمله فهرست‌های کتاب را شامل می‌شود. پایان‌بخش کتاب نیز نمایه را دربردارد.

«آمال ایرانیان: از کنفرانس صلح پاریس تا قرارداد 1919» نوشته مشترک ه کاوه بیات و رضا آذری شهرضایی در 824 صفحه با بهای 42 هزار تومان از سوی انتشارات پردیس دانش، شرکت نشر و پژوهش شیرازه منتشر شده است.

این نشست دوشنبه دوم تیرماه از ساعت 14 و 30 دقیقه تا 15 و 30 دقیقه در طبقه هفتم ساختمان آرشیو ملی ایران واقع در شرق به غرب بزگراه حقانی - نبش خیابان کوشا برگزار می‌شود.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

در همین زمینه