چهارشنبه, 27ام تیر

شما اینجا هستید: رویه نخست تازه‌ها رویدادهای فرهنگی برگزاری نشست «گاهنگاری فلات مرکزی»

رویدادهای فرهنگی

برگزاری نشست «گاهنگاری فلات مرکزی»

بنیاد ایرانشناسی سومین نشست از سلسله نشست‌های «دوشنبه‌های ایرانشناسی» با عنوان «گاهنگاری فلات مرکزی» را برگزار می‌کند.

بنیاد ایرانشناسی بدنبال رونمایی از جدول گاهنگاری ایران که در سال 1396 منتشر شد و در راستای تکمیل فرآیند اطلاع‌رسانی این طرح ملی، نشست تخصصی «گاهنگاری فلات مرکزی» را برگزار میکند. به گزارش روابط عمومی بنیاد ایرانشناسی، در این نشست که با حضور جمعی از پژوهشگران و متخصصان این حوزه همراه است، سخنرانان با موضوعات ذیل به ارائة دستاوردهای پژوهشی خود خواهند پرداخت:
• آقای دکتر حسن فاضلی، عضو هئیت علمی (استاد) گروه باستانشناسی دانشگاه تهران: «راهبردهای گاهنگاری فلات مرکزی»؛
• سرکار خانم فروزان اسلامی، دانشجوی دکتری رشتة باستانشناسی دانشگاه تهران: «گاهنگاری فلات مرکزی دورة نوسنگی و مس سنگی»؛
• دکتر هادی داوودی، دانش آموخته دانشگاه تهران با موضوع «گاهنگاری فلات مرکزی دورة مفرغ و آهن».

شایان توجه است، در جدول گاهنگاری ایران، مناطق جغرافیایی ایران از منظر باستانشناسی به مناطق هفتگانه‌ای تقسیم‌بندی شده و در داخل این تقسیم‌بندیها، سایتهای باستانی بر اساس توالی زمانی معرفی شده‌اند. تکمیل اطلاعات ارائه شده در هر بخش جغرافیایی در قالب کتاب مجزا از برنامه¬های تکمیلی بنیاد است و بر این اساس، نشست پیش‌رو، شرح اطلاعات بخش فلات مرکزی است که پیش از انتشار کتاب مربوطه ارائه خواهد شد.

این نشست روز دوشنبه 30 مهرماه 1397 از ساعت 10 تا 12 در بنیاد ایرانشناسی برگزار میشود. علاقه‌مندان به شرکت در نشست تخصصی «گاهنگاری فلات مرکزی» میتوانند به نشانی: تهران، خیابان شیخ بهایی جنوبی، خیابان ایرانشناسی،  پایین‌تر از بزرگراه شهید همت، بنیاد ایرانشناسی مراجعه نمایند.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

در همین زمینه