سه شنبه, 08ام خرداد

شما اینجا هستید: رویه نخست یادگارهای فرهنگی و طبیعی یادمان میراث فرهنگی در 7 روز (910422)؛ کشف جدید در تخت جمشید

یادمان

میراث فرهنگی در 7 روز (910422)؛ کشف جدید در تخت جمشید

کشف جدید در آبراهه های تخت جمشید، برخورد با آژانسهای متخلف از جمله خبرهای حوزه میراث فرهنگی و گردشگری در این هفته بود.

boohoo , Womens & Mens Clothes , Shop Online Fashion | Basketball - Sports shoes , DialadogwashShops - Jordan max Aura 2 CK6636 041 Black/White/University Blue - nike sb dunk high premium stars shoes 2016 - Footwear NIKE - Humanity's shoes

به گزارش خبرنگار مهر، در روز شنبه خبررسید که دفتر گردشگری سلامت نهادهای خصوصی و دولتی استان فارس به نمایندگی از ایران به زودی در کشورهای عمان و قطر راه اندازی می کند.

علیرضا سرخی نیا، مدیر بازرگانی سازمان همیاری شهرداری‌ها و دهیاری‌های فارس گفت: پنج ماه پیش به دستور مدیریت استان فارس سازمان همیاری های و دهیاری های استان به حوزه گردشگری سلامت با هدف ساماندهی به این حوزه ورود پیدا کرد.

کشف جدید در کاوش آبراهه‌های تخت جمشید

در روز دو شنبه 19 همین ماه خبری منتشر شد مبنی بر اینکه سرپرست تیم کاوش آبراهه های تخت جمشید گفته بود: در ادامه کاوش بخش انتهایی آبراهه های تخت جمشید بقایای یک کانال دیگر انتقال آب و همچنین بخشهایی از یک ساختار نامشخص کشف شد. بخشی از این کانال شناسایی شده نشانگر استفاده از بلوک های سنگی تراش خورده بوده و به نظر می رسد همانند کانالهای زیر تختگاه سرپوشیده بوده است. عمق این کانال هنوز به درستی مشخص نیست. با این حال عرض آن حدود 60 سانتی متر است. همچنین جهت این کانال نیز جنوب شرقی _ شمال غربی است.

یک میلیارد تومان به ساماندهی مسجد وکیل شیراز اختصاص یافت

مدیر کل اداره میراث فرهنگی استان فارس هم در همین هفته از ساماندهی مسجد وکیل با یک میلیارد تومان اعتبار خبر داد و گفت: بخشی از این اعتبار مربوط به سنگفرش کردن محوطه، رواق ورودی و استحکام بخشی سازه ورودی مسجد است.

بحث مالکیت مسجد وکیل در دست آغاز است. متولیان می خواستند این مجموعه را بهسازی کنند به همین دلیل سنگ های تاریخی آن را برداشته و سنگ جدید کار گذاشتند. سازمان اوقاف باید در حوزه مرمت و ساماندهی آثاری که در دست دارد بر اساس استانداردهای میراث فرهنگی عمل کند.

بازتاب سفر هیأت گردشگری کره‌ جنوبی به ایران

در روز چهارشنبه هم از خبر رسید که یک هیئت گردشگری که از کره جنوبی به ایران آمده بودند در بازگشت از سفر خود گزارشی را در معروفترین روزنامه این کشور منتشر و در آن نوشته اند: در ایران، آدم اخمو پیدا نمی‌شود و همه‌ مردم صورت شادی دارند و تمام اخباری که قبل از سفر به ایران شنیده می‌شود، از محدودیت در پوشش لباس و حجاب برای خارجی‌ها تا دستگیری توسط پلیس به خاطر عکس‌برداری، اشتباه است.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

در همین زمینه