شنبه, 01ام ارديبهشت

شما اینجا هستید: رویه نخست تازه‌ها خبر دومین جشنواره ملی ضرب و نقل برگزار می‌شود

خبر

دومین جشنواره ملی ضرب و نقل برگزار می‌شود

به کوشش بنیاد فردوسی و مرکز هنرهای نمایشی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با همکاری نهادهای فرهنگی کاشان، قمصر و آران و بیدگل، دومین جشنواره ملی ضرب و نقل ۲۱ و ۲۲ تیرماه ۱۳۹۶ در شهرهای کاشان و آران و بیدگل برگزار می‌شود.

ستاد دومین جشنواره ملی ضرب و نقل با هدف ترویج هنر فاخر نقالی و پاسداشت آیین پهلوانی، هم‌زمان با روز ملی ترویج فرهنگ پهلوانی و ورزش زورخانه‌ای راه‌اندازی شده است.

مدیران دومین جشنواره ضرب و نقل از سوی یاسر موحدفرد (دبیرکل بنیاد فردوسی) شامل هنرمندان و پژوهشگران، مسعود نوری‌فرد (دبیر)، مهدی شهریاری (مدیر اجرایی) و مهدی صفاری‌نژاد (مدیر پژوهشی) منصوب شده‌اند.

از جمله برنامه‌های هنری این جشنواره، اجرای هنر فاخر نقالی مرشدان مهدی چایانی، مسعود شاهنگی، محمد نیری، حسین ظاهری، داوود معینی‌کیا و کیخسرو دهقانی و بانوان نقال سارا عباسپور و کیمیا یعقوبی با همنوایی مرشدان زورخانه­ای و اجرای آیین‌های پهلوانی خواهد بود.

رونمایی از سردیس مفاخر ادبی و استوره‌های شاهنامه فردوسی، ساخته گروه فرهنگی هنری یادمان، تجلیل از نقالان و پهلوانان پیشکسوت، تقدیر از مروجان فرهنگ پهلوانی و مدیران فرهنگی و بازدید از میراث فرهنگی شهرهای کاشان، قمصر و آران و بیدگل از دیگر برنامه‌های این جشنواره خواهد بود.

شایان ذکر است، دومین جشنواره ملی ضرب و نقل به کوشش بنیاد فردوسی و مرکز هنرهای نمایشی با همکاری گروه هنری یادمان، شهرداری کاشان، شهرداری قمصر، شهرداری آران و بیدگل، معاونت فرهنگی دانشگاه کاشان، باشگاه فرهنگی ورزشی تختی مسلم آباد آران و بیدگل، زورخانه ثامن کاشان و اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی کاشان  برگزار می‌شود.

گفتنی است، این جشنواره هنری در چهارشنبه ۲۱ تیرماه ۱۳۹۶ ساعت ۱۸ تا ۲۱ در آران و بیدگل، امامزاده هلال‌علی، بلوار مالک اشتر، زورخانه تختی مسلم‌آباد و پنج‌شنبه ۲۲ تیرماه ۱۳۹۶ ساعت ۱۸ تا ۲۱ در کاشان، کمربندی، کنار سازمان اتوبوسرانی، زورخانه ثامن برگزار خواهد شد و ورود برای همه فرهنگ‌دوستان آزاد است.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

در همین زمینه