چهارشنبه, 27ام تیر

شما اینجا هستید: رویه نخست تازه‌ها خبر احیای زبان فارسی در مصر

خبر

احیای زبان فارسی در مصر

با آغاز روابط ایران و مصر‌، زبان و ادبیات فارسی در دانشگاه‌ها و مراکز آموزشی مصر رونق دوباره‌ای یافته است.

75% - تسوق أونلاين في السعودية مع خصم 25 , أحذية ازياء رياضية الجري للرجال , adidas copa mundials in color today schedule 2016 , نمشي | how to tell if jordan 4 red thunder is real Archives - nike air force 1 suede wheat free bread products - IetpShops

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) در قاهره، از سرگیری روابط ایران و مصر منجر به افزایش فعالیت‌های فرهنگی بخش ادبیات فارسی در دانشگاه‌های مصر از جمله دانشگاه قاهره و عین‌الشمس شده است.

علاوه بر این، گروه ادبیات فارسی دانشگاه‌های طنطا‌، بنها‌، جنوب الوادی‌ و الازهر شاهد استقبال گسترده دانشجویان برای یادگیری زبان و ادبیات فارسی و افزایش فعالیت‌های این حوزه بوده است.

زبان و ادبیات فارسی در مصر به عنوان تاثیرگذارترین زبان ادبیات غیرعربی این کشور شناخته می‌شود.

در همین رابطه دکتر «ایناس بخاری»، استاد زبان و ادبیات فارسی دانشگاه قاهره گفت: دانشگاه قاهره پس از افزایش تعداد دانشجویان زبان و ادبیات فارسی تصمیم دارد چندین کنفرانس فرهنگی برای این دانشجویان برگزار کند.

دکتر «فتحی مراغی‌»، استاد زبان و ادبیات فارسی دانشگاه یمین شمس نیز در این رابطه گفت: مرکز تحقیقات و مطالعه الشرقیه دانشگاه قاهره برای دانشجویان و حتی فارغ‌التحصیلان علاقه‌مند به زبان و ادبیات فارسی دوره‌های فشرده آموزش برگزار می‌کند و این آگاهی این مرکز از اهمیت یادگیری زبان فارسی در مصر را نشان می‌دهد.

هزینه یک دوره آموزشی زبان فارسی در دانشگاه قاهره برای دانشجویان این دانشگاه 250 پوند و برای فارغ‌التحصیلان علاقه‌مند 350 پوند برآورد شده است.

همچنین این مرکز‌، چندین کتاب فارسی با موضوع ادبیات فارسی و تاریخ ایران و چند کتاب با موضوع انقلاب اسلامی ایران و تاثیر آن بر منطقه خاورمیانه برای داوطلبان چاپ و منتشر کرده است.

در شهر قاهره مراکز متعددی ویژه آموزش زبان‌های خارجی از جمله زبان فارسی تاسیس شده است. این مراکز پس از انقلاب مصر‌، با استقبال چشمگیر علاقه‌مندان زبان فارسی در حوزه کاری خود مواجه شده‌اند و اکنون به آن نگاه ویژه‌ای دارند.

بر اساس گفته‌های «احمد مصطفی»، مدیر مرکز آموزش زبان‌های خارجی‌ کمبریج، هزینه دوره آموزشی زبان فارسی در مرکز شهر قاهره 50 پوند و در مراکز شمالی شهر‌ 150 پوند تعیین شده است.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

در همین زمینه