پنج شنبه, 28ام تیر

شما اینجا هستید: رویه نخست تازه‌ها خبر شیوع خشکی چشم در جوانان

خبر

شیوع خشکی چشم در جوانان

عضو هیئت مدیره انجمن چشم پزشکان ایران با اشاره به اینکه خشکی چشم اغلب در افراد مسن شایع است، نسبت به شیوع این عارضه در جوانان هشدار داد و گفت: اخیرا جوانان نیز به علت تماشای مداوم مانیتور در مدت زمان طولانی با این مشکل مواجه شده‌اند.

JmksportShops , Chaussures, sacs et vêtements , Livraison Gratuite | Nike Air VaporMax for Men & Women - nike free tr fit squiggle shoes - IetpShops - Buy Online

به گزارش مهر، دکتر  فیروزه رحیمی با بیان اینکه تعدادی از مراجعه‌کنندگان به درمانگاهها افرادی هستند که با عارضه خشکی چشم مواجه شده‌اند، گفت: این عارضه گاهی خفیف و گاهی آن قدر شدید است که زمینه‌ساز بروز مشکلات چشمی دیگری می‌شود.

وی در توضیح علائم خشکی چشم گفت: خشکی چشم در مراحل اولیه با نشانه‌هایی نظیر سوزش، قرمزی، احساس وجود جسم خارجی در چشم و در فرم شدیدتر با اشک‌ریزش همراه است.

این فوق تخصص قرنیه راهکارهای درمان و پیشگیری از پیشرفت این عارضه چشمی را به این شرح برشمردکه خشکی چشم در مرحله خفیف توسط قطره‌های اشک مصنوعی، استفاده از پمادهای نرم کننده سطح چشم، استفاده از عینک‌های آفتابی، قرار نگرفتن در مقابل باد، دود سیگار و محیط‌های با آب و هوای خشک معمولا قابل درمان است.

وی افزود: استفاده از کمپرس آب گرم در موارد شدیدتر بیماری کمک‌کننده است. گاهی در موارد شدید ممکن است مجبور شویم مجاری اشک را ببندیم تا اشک پایداری بیشتری در چشم داشته باشد.

استاد دانشگاه علوم پزشکی تهران در ادامه با اشاره به بیست‌وسومین کنگره بین‌المللی انجمن چشم‌پزشکان ایران گفت: در روز ششم آبان ماه، پانلی پیرامون بیماریهای عفونی و آلرژیک چشم برگزار خواهد شد که اداره آن بر عهده بنده است.

وی ادامه داد: موارد پیچیده و جالب در رابطه با بیماریهای عفونی و آلرژیک چشم نیز در این پانل معرفی می‌شوند.

این فوق تخصص بیماریهای قرنیه و سگمان قدامی با بیان اینکه همچنین در سمپوزیومی که برای روز پیش کنگره ترتیب داده شده است به تازه‌های درمان بیماری‌های سطح قرنیه از جمله خشکی چشم خواهیم پرداخت، گفت: کارگاهی نیز با موضوع انواع تصویربرداری‌های کاربردی در چشم پزشکی خواهیم داشت. در این کارگاه درباره یکی از انواع تصویربرداری از سطح قرنیه که معمولا درعمل‌های جراحی روی قرنیه نظیر لیزیک، لازک و ... کاربرد دارد، به تفصیل مباحث علمی کارآمدی ارائه می‌شود.

بیست‌ و سومین کنگره بین المللی انجمن چشم‌پزشکی ایران از ششم تا نهم آبان‌ماه امسال در محل مرکز همایشهای رازی تهران برپا خواهدشد.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

در همین زمینه