شنبه, 10ام خرداد

شما اینجا هستید: رویه نخست تازه‌ها خبر همه داروهای ماهواره‌ای غیر مجازند

خبر

همه داروهای ماهواره‌ای غیر مجازند

دبیر ستاد مرکزی اطلاع رسانی دارو ها و سموم سازمان غذا و دارو گفت: همه داروهای تبلیغ شده ماهواره و فضاهای مجازی غیرمجازند.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان غذا و دارو، «طلعت قانع» دراین مورد توضیح داد: این داروها در ماهواره و فضاهای مجازی برای مواردی همچون لاغری، چاقی یا چاقی های موضعی و حتی سیاه شدن موهای سفید و افزایش رشد موی سر معرفی می‌شوند اما واقعیت این است که این داروها اگر واقعا مورد تایید مجامع پزشکی بودند از راه قانونی وارد بازار می‌شدند.


قانع گفت: دارویی که کاهش وزن بین هفت تا 10 کیلوگرم در ماه برایش ادعا می‌شود، حتما مشکل حاد دارد و باعث مرگ مصرف کننده می‌شود.وی به ادعای گیاهی بودن برخی از این داروها اشاره کرد و افزود: به عنوان مثال تبلیغ کنندگان داروهایی همچون «هربال اسلیمینگ» یا «اسلیمینگ ادونس» تاکید می‌کنند که این داروها گیاهی هستند و برای لاغری استفاده می‌شوند این در حالی است که این ادعا کاملا کذب است و داروهای یاد شده نه تنها گیاهی نیستند که کاملا شیمیایی بشمار می‌آیند و عوارض جبران ناپذیری برای مصرف کننده در پی خواهند داشت.


قانع افزود: تولید کنندگان این داروها از برخی خواص گیاهی این محصولات در تولیداتشان استفاده می‌کنند که مصرف کننده فکر می‌کند وزن کم کرده یا مقداری چربی از بدنش کم شده در صورتی که اصلا اینطور نیست. وی تصریح کرد: به عنوان مثال یکی از داروهایی که تبلیغات زیادی در این زمینه داشته و مشخص شده که مجوزهای تقلبی ارایه داده، داروی اسلیمینگ ادونس است که دارای پنج عصاره گیاهی است که سه گونه از این عصاره ها باعث افزایش حجم ادرار، مسهل و افزایش جریان خون می‌شود و فشارخون را پائین می‌آورد. قانع خاطر نشان کرد: متاسفانه یکی از مصرف کنندگان این داروها طی شکایتی به سازمان غذا و دارو اعلام کرد که پس از مصرف این دارو دچارکاهش شدید آب بدن و ایجاد لخته در مغز و سکته مغزی شده است.دبیر ستاد مرکزی اطلاع رسانی دارو ها و سموم سازمان غذا و دارو از مردم خواست درمورد داروهایی که استفاده می‌کنند دقت بیشتری داشته باشند و برای لاغر شدن از روش های صحیح و سالم استفاده کنند.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

در همین زمینه