یکشنبه, 31ام تیر

شما اینجا هستید: رویه نخست یادگارهای فرهنگی و طبیعی زیست بوم فرصت 24 ساعته برای نجات دوقلاده از با ارزش‌ترین گونه‌های نادر پلنگ کشور

زیست بوم

فرصت 24 ساعته برای نجات دوقلاده از با ارزش‌ترین گونه‌های نادر پلنگ کشور

مدیر دیده بان حقوق حیوانات اعلام کرد: کمپین دوستدارن حیات وحش از صبح امروز تلاش برای یافتن توله پلنگ های شیر خواری را که شب گذشته مادرشان در اثربرخورد با خودرو در جاده همجوار منطقه حفاظت شده سفید کوه در خرم آباد کشته شد آغاز می کنند.

nike foamposite 2000 black women shoes heels - Blanco - 991 - DJ3180 - Nike Air Max 97 By You Zapatillas personalizables | New Balance 991 Footwear

شهرام امیری شریفی در گفتگو با خبرنگار مهر با بیان این مطلب افزود: تا کنون 11 نفر برای جستجو در منطقه به منظور یافتن توله پلنگهای سرگردان در زاگرس داوطلب شده اند.

به گفته وی، در بررسیهایی که کارشناسان محیط زیست بر جسد ماده پلنگ کشته شده انجام دادند متوجه شدند که در سینه های این پلنگ ماده شیر وجود دارد بنابراین دارای توله های شیرخوار است و با توجه به اینکه در حال حاضر 24 ساعت از کشته شدن پلنگ مادر می‌گذرد احتمال دارد که توله های این گونه ارزشمند همچنان زنده باشند.

امیری شریفی اظهار داشت: بررسیهای کارشناسان محیط زیست نشان میدهد که توله‌های این پلنک که با در نظر گرفتن جمیع جوانب احتمالاً دو قلاده هستند در حال حاضر به سنی رسیده اند که فقط شیر خوار نیستند و ممکن است فشار گرسنگی آنها را مجبور کند لانه امن خود را ترک کرده و به دنبال غذا در منطقه با خطراتی همچون تصادف، شکار، حمله سگهای ولگرد و یا گرک و شغال مواجه شده و از بین بروند.

مدیر دیده بان حقوق حیوانات تصریح کرد: البته احتمال دارد که این توله‌ها به دلیل نیافتن غذا حداکثر تا 48 ساعت دیگر جان خود را از دست داده و مرگ نهمین پلنگ در سال جاری را رقم بزنند.

وی از تمام دوستداران حیات وحش و محیط زیست که برای یافتن این توله پلنگها و حفظ یکی از گونه های ارزشمند حیات وحش کشور داوطلب هستند در خواست کرد: حداکثر تا ساعت 7 صبح فردا  آمادگی خود را به انجمن دیده بان حقوق حیوانات با شماره تلفن 09123373290 اعلام کنند.

شریفی یاد آور شد: داوطلبان تا ساعت 10 صبح فردا نهایتا عازم منطقه خواهند شد.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

در همین زمینه