یکشنبه, 31ام تیر

شما اینجا هستید: رویه نخست یادگارهای فرهنگی و طبیعی زیست بوم لاشه پلنگ چهارم در سیستان و بلوچستان پیدا شد - سایه مرگ بر سر پلنگ ایرانی

زیست بوم

لاشه پلنگ چهارم در سیستان و بلوچستان پیدا شد - سایه مرگ بر سر پلنگ ایرانی

سرزمین ایران این روزها به جایی برای کشتن پلنگ‌ها تبدیل شده است. تنها چند روز پس از کشته شدن یک پلنگ در آیینه ورزان دماوند توسط ماموران محیط زیست و نیز کشته شدن دو پلنگ دیگر در کردکوی و ممسنی، لاشه یک پلنگ مرده دیگر در سیستان و بلوچستان پیدا شد.

nike court royale mens white hair style chart , Botas Beige | Nike

خبرگزاری میراث فرهنگی- گروه محیط زیست- در حالی که پلنگ ایرانی از گونه‌های ارزشمند و کمیاب به حساب می‌آید، لاشه چهارمین پلنگ ایرانی کشته شده در سیستان و بلوچستان پیدا شد. پیش از این سه پلنگ در آیینه ورزان دماوند، کردکوی و ممسنی تنها ظرف چند روز گذشته کشته شده بودند.
 
به گزارش CHN و به نقل از سایت خبری زیستبوم، روی بدن این این پلنگ مرده که بالغ و مسن به نظر می‌رسد هیچ نشانی از ضرب و جرح دیده نمی‌شود.
 
با این اوصاف این چهارمین پلنگی است که ظرف چند روز گذشته در ایران کشته می شود. اواخر هفته گذشته یک پلنگ بالغ در روستای آیینه ورزان توسط ماموران محیط زیست کشته شد. ماموران در توجیه استفاده از گلوله به جای داروی بیهوشی گفته بودند که پلنگ بسیار عصبی بوده و امکان بیهوش کردن آن نبوده است، توجیهی که البته دامپزشکان آن را رد می‌کنند.
 
پیش از این نیز یک پلنگ ماده در کردکوی کشته شد. این پلنگ نیز در ابتدا مورد اصابت گلوله قرار گرفته سپس به وسیله تیغ تشی کور شده و در نهایت بابت تصادف کشته شده بود. تنها چند روز پیش از این واقعه نیز یک پلنگ در ارتفاعات ممسنی ابتدا کشته شده سپس دم حیوان با تبر قطع شده و در نهایت سوزانده شده است.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

در همین زمینه