یکشنبه, 31ام تیر

شما اینجا هستید: رویه نخست یادگارهای فرهنگی و طبیعی زیست بوم با کشف لاشه یک پلنگ در اسفراین؛ مرگ دهمین پلنگ ایرانی در کمتر از ۶۰ روز

زیست بوم

با کشف لاشه یک پلنگ در اسفراین؛ مرگ دهمین پلنگ ایرانی در کمتر از ۶۰ روز

پس از کشتار بیرحمانه یک پلنگ در بردسیر کرمان، کشف لاشه یک پلنگ در اسفراین، مرگ پلنگی دیگر در کازرون، مرگ یک پلنگ در ارتفاعات پشتکوه فارس بوسیله طعمه مسموم و کشتار یک پلنگ در شهرستان ایوان و...، این دهمین پلنگی است که از ابتدای سال جاری به دلایل گوناگون در نقاط مختلف از بین رفته است.

001 - DC4091 - NikesneakersShops , nike air chromeposite for sale california cheap - Jordan Jordan 1 Mid MMD (Black) | Maratón Valencia 2021 , Carreras populares - iron man nike dunks sale women sneakers clearance - Fea-kpiShops

به دنبال دریافت گزارشی از یک دامدار در شهرستان اسفراین در استان خراسان شمالی مبنی بر مشاهده لاشه یک پلنگ در منطقه کمرسیره، محیط بانان جهت بررسی موضوع عازم محل محدوده مذکور شدند.

به گزارش «تابناک» به نقل از دیده‌بان محیط زیست و حیات وحش ایران، رئیس اداره حفاظت محیط زیست اسفراین در این باره گفت: نیروهای یگان محیط زیست پس از جستجوی بسیار طولانی در منطقه، در روز جمعه مورخ ۹۴/۳/۱ لاشه یک پلنگ جوان را مشاهده کردند که بخش هایی از آن توسط حیوانات لاشه خوار خورده شده بود.

حمید فخرانی افزود: لاشه این پلنگ در مناطق آزاد شهرستان اسفراین و در فاصله حدودا ۴ کیلومتری از پارک ملی ساریگل کشف شده است. البته به دلیل متلاشی شدن و ازبین رفت بخش هایی از لاشه امکان بررسی کامل و دقیق میسر نبود اما بررسی های صورت گرفته نشان می داد که این پلنگ بر اثر اصابت جسم سخت و تیز مانند تبر با ناحیه صورت و جمجمه از بین رفته است.

وی در ادامه با تاکید بر این نکته که تلاش برای شناسایی عامل این کشتار آغاز شده، گفت: جنسیت پلنگ قابل تشخیص نبود اما مشخص بود که لاشه متعلق یک پلنگ جوان بوده است. امیدواریم بتوانیم متهم را شناسایی و به مراجع قضایی معرفی کنیم.

گفتنی است در روز ۱۳ فروردین ماه سال جاری نیز لاشه یک پلنگ در مناطق آزاد اسفراین کشف و به اداره محیط زیست این شهرستان منتقل شده بود.

گفتنی است پس از کشتار بیرحمانه یک پلنگ در بردسیر کرمان، کشف لاشه یک پلنگ در اسفراین نیمه نخست فروردین ماه، مرگ پلنگی دیگر در کازرون بر اثر برخورد با خوروهای عبوری، مرگ یک پلنگ در ارتفاعات پشتکوه فارس بوسیله طعمه مسموم و کشتار یک پلنگ در شهرستان ایوان در استان ایلام و مرگ پلنگی دیگر در تربت جام، کشف لاشه یک پلنگ در شهرستان سرخس و مرگ یک توله پلنگ در ارتفاعات فیروزکوه، و مرگ یک پلنگ بر اثر سقوط درون یک آب انبار در لارستان فارس، این دهمین پلنگی است که از ابتدای سال جاری به دلایل گوناگون در نقاط مختلف کشور ازبین رفته است.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

در همین زمینه