دوشنبه, 13ام تیر

شما اینجا هستید: رویه نخست تازه‌ها خبر دکتر پورجوادی : «عهد الست» دوباره بسته می شود

خبر

دکتر پورجوادی : «عهد الست» دوباره بسته می شود

برگرفته از دایرة المعارف بزرگ اسلامی

«عهد الست» عنوان کتابی است که دکتر نصرالله پورجوادی این روزها مشغول کار روی آن است.به گزارش دبا، عنوان کتاب اشاره دارد به آیه ای از قرآن که خداوند در آن آیه درباره عهدی که با ذریه بنی آدم بسته است سخن می گوید، عهدی که نسبت به پروردگاری خودش از انسانها گرفت. به گفته دکتر پورجوادی این آیه تاثیر بسیاری در اشعار،عرفان، تصوف وادبیات داشته است از این رو  وی با بررسی تاثیر و نقش این آیه مشغول نگارش کتاب «عهد الست» است.

کتاب «عهد الست» قراراست به زودی و در سال جاری منتشر شود.عنوان کتاب دیگری از نصرالله پورجوادی که در سال جاری منتشر خواهد شد «کرشمه عشق» نام دارد که شامل مجموعه مقالات وی با محوریت موضوع عرفان می شود.

دکتر نصرالله پور جوادی از چهره های شناخته شده در حوزه فلسفه و عرفان است که از وی در این حوزه آثار درخشانی منتشر شده است. تصحیح کتاب های چون«علم التصوف»، «دیوان اشعار جلال طبیب شیرازی» و «لغت موران» تالیف کتاب های «باده عشق»، «زبان حال در عرفان و ادبیات پارسی» و «نسیم اُنس» از نمونه آثار وی محسوب می شوند.
«پروانه و آتش» نام عنوان دیگر کتاب دکتر نصرالله پورجوادی است که قراراست امسال دوباره منتشر شود. این کتاب شامل مجموعه مقالات وی در مباحث عرفانی است.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

در همین زمینه