چهارشنبه, 28ام ارديبهشت

شما اینجا هستید: رویه نخست تازه‌ها خبر گلبن : حدود 9 کتاب آماده انتشار دارم، ولی کارها برای چاپ‌شان خوب پیش نمی‌رود

خبر

گلبن : حدود 9 کتاب آماده انتشار دارم، ولی کارها برای چاپ‌شان خوب پیش نمی‌رود

محمد گلبن از منتشر نشدن آثارش به دلیل گرانی کاغذ گله کرد.

75% - تسوق أونلاين في السعودية مع خصم 25 , أحذية ازياء رياضية الجري للرجال , adidas copa mundials in color today schedule 2016 , نمشي | Latest Releases , IetpShops - Women's Nike Air Jordan 1 trainers - nike air force suede blauw shoes boots sale free

این نویسنده و پژوهشگر که از نیم قرن پیش تاکنون در عرصه‌ی فرهنگ، کتاب‌شناسی، نسخه‌پژوهی و همچنین تنظیم و گردآوری اسناد و مکتوبات در دوران معاصر ایران فعالیت مستمری داشته است، به خبرنگار کتاب خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، گفت: حدود 9 کتاب آماده انتشار دارم، ولی کارها برای چاپ‌شان خوب پیش نمی‌رود و من هم نمی‌توانم کار‌هایم را به هر کسی بدهم تا منتشر کند.


او که به تازگی تدوین سه جلد دیگر از مقاله‌های ملک‌الشعرا بهار را آماده‌ی چاپ کرده است، در این‌باره گفت: مجموع این مقالات تا کنون به هفت جلد رسیده است. در سال 1351 خورشیدی دوره‌ی دوجلدی این کتاب را با عنوان کتاب «بهار و ادب فارسی» منتشر کردم که شامل مجموعه‌ای از مقاله‌ها، یادداشت‌ها و سخنرانی‌های محمدتقی بهار است.


گلبن درباره‌ی جلد‌های تازه آماده‌شده‌ی این مقاله‌ها افزود: تدوین این کار بسیار سنگین بود و شامل مقاله‌های اجتماعی، تاریخی و سیاسی بهار از دوران مشروطه و احمدشاه قاجار است، اما هنوز آن‌ها را برای چاپ به ناشر نداده‌ام، چون با این وضع نشر نمی‌توان آن‌ها را به دست کسی سپرد.


او همچنین گفت: کتاب‌های «اردستان‌نامه»، دوره‌ی سه‌جلدی «خاطر‌ه‌ها و مقاله‌های عباس خلیلی»، مجلد دوم یادنامه‌ی راضیه دانشیان با عنوان «گلزار خاموش» و «فهرست مجله‌ی آینده» را نیز آماده‌ی انتشار دارم و امیدوارم هرچه زودتر شرایط نشر به شکلی شود که بتوانم این کتاب‌ها را منتشر کنم، چرا که به علت کهولت سن درد زیادی را تحمل می‌کنم، اما برای تدوین و نگارش این کتاب‌ها زحمت زیادی کشیده‌ام و نمی‌خواهم زحماتم از بین برود.

 

محمد گلبن متولد سال 1314 در اردستان یزد است. از 16سالگی وارد فضای مطبوعات می‌شود و تا کنون ده‌ها عنوان کتاب و مستندات را تدوین و گردآوری کرده است.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

در همین زمینه