یکشنبه, 12ام تیر

شما اینجا هستید: رویه نخست تازه‌ها رویدادهای فرهنگی عرضه «فرهنگ پارسی» با تجدید چاپ آثار مرادی‌کرمانی و احمد محمود

رویدادهای فرهنگی

عرضه «فرهنگ پارسی» با تجدید چاپ آثار مرادی‌کرمانی و احمد محمود

کتاب «فرهنگ پارسی» شامل لغات و واژه‌های فارسی ناب که میرجلال‌الدین کزازی در اغلب آثار خود به کار برده، به کوشش سیمین حلالی منتشر و در نمایشگاه کتاب ارایه می‌شود. مدیر انتشارات معین همچنین از تجدید چاپ آثار هوشنگ مرادی‌کرمانی و احمد محمود نیز برای ارایه در این رویداد فرهنگی خبر داد.

Air Jordan 1 Blue Chill Womens CD0461 401 Release Date 4 | Grailify - white nike air force mid mens 9.5 sandals size - nike sky hi dunk on people youtube Light Smoke Grey

نیما صالح‌رامسری، مدیر انتشارات معین به خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، گفت: جدیدترین اثری که در انتشارات معین منتشر شده، «فرهنگ پارسی» نام دارد و شامل تمام لغت‌های فارسی ناب است که استاد میرجلال‌الدین کزازی در آثار خود اعم از تالیفات، ترجمه‌ها و حتی مقاله‌ها، از آن‌ها استفاده کرده است.

وی افزود: لغت‌هایی که در این کتاب آمده، ریشه عربی، روسی یا لاتین ندارند و کاملا فارسی هستند. همچنین لغت‌های دیگری هم در کتاب موجود است که در ادبیات کلاسیک ایران وجود داشته، اما مورد استفاده آقای کزازی نبوده است.

مدیر انتشارات معین در ادامه با اشاره به این نکته که میرجلال‌الدین کزازی این کتاب را ویرایش کرده است، گفت: محقق و گردآورنده این کتاب خانم سیمین حلالی، مسوول کتابخانه دانشگاه علامه طباطبایی است که برای به ثمر رسیدن این کتاب تمام آثار استاد کزازی را به دقت مطالعه کرده است. این کتاب در 891 صفحه و بهای 35 هزار تومان منتشر شده است.

صالح‌رامسری در ادامه به دیگر کتاب‌های جدید نشر معین برای توزیع در بیست‌وششمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران اشاره کرد و توضیح داد: کتاب‌های «فرزند ایران» نوشته میر جلال‌الدین کزازی، «چامه‌ها» اثر هوراس با ترجمه کزازی، آثار تازه چاپ این انتشاراتی برای نمایشگاه کتاب تهران است.

وی همچنین کتاب‌های تجدید چاپ شده انتشارات معین برای ارایه در نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران را نیز معرفی کرد و گفت: چاپ نهم «خمره»، چاپ پنجم «نازبالش» و چاپ هجدهم «شما که غریبه نیستید» از آثار هوشنگ مرادی کرمانی، چاپ نهم رمان دو جلدی «درخت انجیر معابد» و چاپ دهم رمان سه جلدی «مدار صفر درجه» از آثار احمد محمود از آثار پیشین انتشارات معین هستند که برای نمایشگاه تجدید چاپ شده‌اند.

مدیر انتشارات معین در پایان گفت: چند کتاب جدید علمی نیز از مجموعه «آن‌چه باید بدانیم» این نشر برای مخاطب جوان منتشر کرده‌ایم که  «آشنایی با کارکرد مغز»، «آشنایی با علوم سیاسی»، «اعتماد به نفس چیست؟» و «هوش عاطفی چیست؟» نام برخی از آن‌هاست.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

در همین زمینه