شنبه, 04ام تیر

شما اینجا هستید: رویه نخست تازه‌ها خبر انتشار ناگفته‌های «عنایت‌الله رضا»

خبر

انتشار ناگفته‌های «عنایت‌الله رضا»

ایسنا: کتاب «ناگفته‌ها؛ خاطرات عنایت‌الله رضا» از سوی نشر نامک منتشر شده است. بر اساس مقدمه ذکرشده در کتاب، این اثر متن پیاده‌شده و بازنگری‌شده 23 گفت‌و‌گو، هفته‌ای یک نشست چندساعته در مدتی بیش از هشت‌ماه با عنایت رضاست. در این نشست‌ها و گفت‌وگوها و عبدالحسین آذرنگ، علی بهرامیان، صادق سجادی و علی همدانی حضور داشته‌اند.

cheap shoes nike dunk sb silver box collection - Low shoes - GiftofvisionShops - nike jordans retro 1 camo shoes black friday deals , Sneakers - Women's shoes | 811006 - Jordan XXX Black Cat - nike air max griffey 360 low - 010

گفت‌و‌گوکننده‌ها در مقدمه کتاب می‌نویسند: استاد رضا از سال 1365 به جمع مولفان دایرة‌المعارف بزرگ اسلامی پیوست. او پیش از آنکه به جرگه اصحاب دایرة‌المعارف بپیوندد، همه توان و وقتش را مصروف پژوهش و نگارش می‌کرد. زمانی که ما از نزدیک با او آشنا شدیم، با استاد پژوهشگر باتجربه‌ای روبه‌رو بودیم که با وجدان، دقت علمی، نیز با عشق و شوری فراوان به تاریخ و فرهنگ ایران‌زمین و به‌ویژه به بخش‌های شمال و شمال‌غربی ایران فرهنگی، که آماج چندین و چندگونه مطامع سوء بوده است، در عین حال با حساسیتی عاطفی، کند‌وکاو می‌کرد و قلم می‌زد. گذشته سیاسی اصولا در قلمروهای پژوهشی هیچ‌یک از ما قرار نمی‌گرفت، اما پنهان نبود که استاد رضا زندگی ماجراجویانه، پر افت و خیز، پرتنش و پررنجی را پشت سر نهاده است. او مردی پرخاطره، پراطلاع و روزگاردیده بود، و هرگاه به مناسبتی موضوعی به میان می‌آمد که درباره آن اطلاع یا خاطره‌ای داشت، حرف‌هایش شنیدنی می‌شد، به‌ویژه در زمینه‌های فکری و سیاسی که عمرش را بیشتر در آنها صرف کرده بود. عنایت‌الله رضا سال 1299 به دنیا آمد و تیرماه سال 1389 از دنیا رفت.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

در همین زمینه